Прес-конференція «Хто переможе: недоліки українського законодавства чи права переселенців?»

Початок: 30.11.2015 о 11:00
Закінчення: 30.11.2015 о 12:00
Адреса: м. Київ, Інститутська 19В, 2 поверх., Київ, Україна
Місце: Прес-центр Інформаційного агентства "Правда"
Громадська правозахисна організація “Права людини”
Телефон: (044) 361-39-35
E-mail: [email protected]

Завершено

C-_Users_pc_Desktop_logo_prava-ludini
Прес-конференція «Хто переможе: недоліки українського законодавства чи права переселенців?»

30 листопада об 11:00 Громадська правозахисна організація «Права людини» у прес-центрі Інформаційного агентства «Правда» організовує прес-конференцію на тему: «Хто переможе: недоліки українського законодавства чи права переселенців?».

Держава взяла на себе зобов’язання захистити та гарантувати права та свободи ВПО, надати їм підтримку. Однак, на жаль, ми спостерігаємо лише часткове вирішення багатьох проблем. Зокрема, низький рівень соціального забезпечення ВПО, відсутність соціального житла та недостатня фінансова допомога їм з боку держави.

Юридичні труднощі виникають перш за все із отриманням статусу внутрішньо переміщеної особи, отриманням фінансової допомоги переселенця, допомоги з покриттям витрат на комунальні послуги. Крім того, ускладнене переведення соціальних виплат з зони АТО та Криму на неокуповану територію України, а це: пенсії, виплати по інвалідності, виплати на малолітніх дітей, тощо. Гостро стоїть і питання вступу у спадщину, якщо спадкодавець загинув на території АТО чи в Криму.

До цього додається дискримінація переселенців із відсутністю у них можливості брати участь у місцевих виборах, а також проблеми з переведенням усіх виплат винятково через «Ощадбанк»

На прес-конференції планується обговорення таких питань: а) як вдосконалити політику держави щодо ВПО; в) як забезпечити ефективну інтеграцію переселенців; б) суперечності у законодавстві щодо ВПО та перспектива їхнього врегулювання.

Крім того, буде презентовано проект «Правова допомога внутрішньо переміщеним особам Київської області», згідно якого у Києві та Київській області відкрито 13 приймалень для переселенців (а саме в м. Вишгород, м. Василькі, м. Біла Церква, м. Бориспіль, м. Бровари, м. Буча, смт. Бородянка, м. Ірпінь, м. Обухів, м. Переяслав-Хмельницький, смт. Макарів, м. Фастів). Ініціатива реалізується за підтримки Програми розвитку ООН та Уряду Японії.

До виступу запрошені:

·        Голова правління ГПО «Права людини» ‒ Віталій Дроботун;

·        Заступник Голови Київської обласної державної адміністрації ‒ Андрій Янченко;

·        Директор Благодійного фонду «Свої», одина з організаторів Центру допомоги переселенцям «Фролівська 9/11» –Оксана Сухорукова;

·        Президент Громадської спілки «Центр безоплатної правової допомоги» ‒ Анатолій Капустюк;

·        Юрист ГПО «Права людини», експерт з питань ВПО ‒ Ксенія Карагяур.

  На прес-конференції будуть присутні й інші провідні експерти.

 Адреса: м. Київ, Інститутська 19В, 2 поверх.

Акредитація ЗМІ та учасників: +38 (093) 985-71-63, [email protected] Володимир Малинка.