Прем’єра документального фільму “Мішені”

Початок: 30.10.2020 о 11:00
Закінчення: 30.10.2020 о 13:30
Адреса:
Місце: онлайн
Благодійний Фонд “Надія та Довіра”
Телефон: +380671798858
E-mail: [email protected]

Завершено

Cover_MISHENI (1)
Прем’єра документального фільму “Мішені”

Запрошуємо на прем’єрний показ документального фільму «Мішені». Він розповідає, як в Україні дискримінація вбиває молодих жінок, а їхні діти залишаються сиротами.

Онлайн-трансляція прем’єри запланована на 30.10.2020, початок об 11.00 за посиланням https://www.facebook.com/events/356176358820237/

В Україні є непоодинокі випадки, коли матерів насильно розлучають з дітьми, і малюки, які могли б жити з люблячою мамою, опиняються в притулках. Причина – у дискримінаційних і застарілих нормах законодавства.

З одного боку – держава фінансує з бюджету програму замісної підтримувальної терапії (ЗПТ), яка є способом лікування наркозалежності з доведеною ефективністю, а з іншого – як тільки жінка починає отримувати це лікування, вона фактично стає безправною. У неї соціальні служби можуть забрати дітей через дискримінаційну складову в Сімейному кодексі, який нам залишився у спадок від СРСР.

Якщо в разі домашнього насильства жінка – учасниця програми ЗПТ  викликає поліцію, то це часто тільки погіршує її становище.

Медперсонал у пологових будинках мало обізнаний з таким методом лікування, як замісна терапія, тому доля матері й дитини вирішується, виходячи з некомпетентності та стереотипів.

Подібних випадків дуже багато, але, зазвичай, вони не набувають розголосу, бо жінки, які живуть з наркозалежністю, дуже закрита група. Це зумовлено, в першу чергу ставленням суспільств до них та їхніх проблем. За таких обставин справжнім порятунком можуть стати ініціативи громадських організацій, як, наприклад, Національна Гаряча Лінія з питань наркозалежності та ЗПТ. Її персонал складають дружній лікар-нарколог, кваліфікований адвокат та оператори, які на власному досвіді знають, що таке наркозалежність, і змогли вирішити цю проблему. Консультації та дзвінки на за номером Гарячої Лінії 0-800-507-727 безкоштовні.

Про досвід роботи з пацієнтками замісної терапії, в яких забрали дітей, фахівців Гарячої Лінії та параюристок Всеукраїнського об’єднання наркозалежних жінок «ВОНА» і розповідає документальний фільм «Мішені».

На жаль, пройти сім кіл бюрократичного пекла, щоб повернути дітей, і не зламатися, вдалося не всім…