Коронавірус і обмежувальні заходи загострили соціальні й економічні проблеми жінок. Із закінченням карантину вони не зникнуть, а лише поглибляться, якщо не спрогнозувати їх і не розробити антикризову стратегію. Жіночі/феміністичні організації, які хочуть давати ефективну відповідь на виклики пандемії, уже пропонують системні рішення. Український Жіночий Фонд профасилітував дискусії і впорядкував їх напрацювання. Час обговорити і фіналізувати Стратегію жіночого/феміністичного руху у відповідь на COVID-19. Час будувати і переглядати власні стратегії, координувати зусилля організацій.
Долучайтеся до дискусії 5 жовтня 2020 (понеділок), із 10:00 до 13:00.
Кому і навіщо важливо взяти участь в обговоренні Стратегії жіночого/феміністичного руху у відповідь на COVID-19?
- представницям жіночих/феміністичних організацій і активісткам – щоб усі думки були враховані;
- донорським організаціям – щоб відповідати на реальні потреби цільових аудиторій і спиратися на їхні рішення;
- політикиням, стратегиням і лідеркам думок – щоб дізнаватися про тренди громадського і, зокрема, жіночого/феміністичного руху з першоджерел.
Учасниці та учасники дискусії – це ті, хто не лише реагує на кризу, а й дивиться на крок уперед, щоб у післякоронавірусному світі про права жінок не забули.
Що робитимемо під час зустрічі?
Український Жіночий Фонд представить попередню версію Стратегії, напрацьовану жіночими/феміністичними організаціями під час консультацій, і запропонує обговорити її в трьох тематичних групах:
- підтримка жінок з множинною дискримінацією
- розширення економічних можливостей жінок
- жіноче лідерство
У результаті всі учасниці та учасники отримають:
- розуміння національного контексту впливу коронавірусної кризи на права жінок
- детальну та узгоджену Стратегію відповіді жіночого/феміністичного руху на виклики пандемії
- практичні інструменти скоординованої роботи для громадських організацій, які захищають права жінок та дівчат в Україні
Формат: ОН-ЛАЙН на платформі Zoom та ОФ-ЛАЙН для учасниць/ків з Києва із дотриманням усіх вимог безпеки щодо попередження поширення COVID -19.
Розробка Стратегії відбувається в межах проєкту «Жіночий рух – в авангарді реагування на виклики COVID-19 в Україні» за підтримки Європейського Союзу.