План відновлення України: обговорення відновлення охорони здоров’я, інформаційної та медіа політики, політики ідентичності, історичної пам’яті та мовної політики

Початок: 15.02.2023
Закінчення: 22.02.2023
Адреса:
Місце: онлайн та офлайн

Завершено

image_6487327
План відновлення України: обговорення відновлення охорони здоров’я, інформаційної та медіа політики, політики ідентичності, історичної пам’яті та мовної політики
Триває громадське обговорення політик та планів відновлення, розроблених робочими групами уряду та мозковими центрами.

Як відомо, відновлення, відбудова, модернізація України передбачає наявність візії майбутньої України, плану дій, узгоджених державних політик. План Відновлення, представлений у 2022 році в Лугано став результатом роботи тисяч експертів. Багато візійних проєктів реалізовано і реалізовується і є впевненість що в країні з’явиться узгоджене стратегічне бачення. Критерії, червоні лінії та пріоритетні завдання — оприлюднені в Лугано в Маніфесті громадянського суспільства 2022 («Луганська декларація»). Тому стає актуальним і розуміння секторальних державних політик. Ми продовжуємо роботу над об’єктивізацією позицій органів державної влади та експертної спільноти щодо політик в різних сферах. Вже проведені такі обговорення шести державних політик, зокрема в сфері вищої та середньої освіти, гендерної політики, містопланування, охорони довкілля, молодіжної політики.

З метою впровадження інклюзивного підходу у виробленні державних політик, запрошуємо організації громадянського суспільства до спільного обговорення, надання пропозицій та доопрацювання політик і плану відновлення та модернізації України за галузевими напрямками. На другу хвилю обговорень у лютому виносяться наступні політики та плани відбудови:

15.02 – Інформаційна та медіа політика
20.02 – Охорона здоров’я
22.02 – Політика ідентичності, історичної пам’яті та мовна політика
________________________________________________________
До участі запрошуються організації громадянського суспільства, зацікавлені у підготовці та реалізації плану відновлення та модернізації України, а саме:
- об’єднання активних громадян;
- неприбуткові організації;
- волонтерські групи;
- аналітичні центри;
- громадські організації;
- благодійні фонди;
- професійна та галузеві асоціації;
- підприємницькі спільноти;
- творчі об’єднання;
- спортивні, культурологічні, мистецькі організації;
- об’єднання співвласників багатоквартирних будинків;
- органи самоорганізації та їх асоціації;
- батьківські комітети;
- органи студентського самоврядування тощо.

Обговорення відбудуться на основі вже наявних аналітичних та урядових документів про відновлення та модернізацію України на шляху до перемоги та після її здобуття. За підсумками готуються пропозиції організацій громадянського суспільства, які передаються на опрацювання мозковим центрам, центральним органам виконавчої влади, відповідальним за підготовку профільного напрямку плану відновлення. Під час обговорення будуть презентовані короткі огляди процесу відновлення на предмет відповідності вже ухвалених рішень та оприлюднених планів критеріям, дотримання червоних ліній та пріоритетних завдань для розвитку України, які задекларовані громадськістю в «Луганській декларації» (Маніфест громадянського суспільства-2022 https://manifesto.org.ua) на конференції з відновлення України у Лугано (Швейцарія).

Можливі два формати участі:
⁃ особиста участь в м.Києві з дотриманням заходів безпеки;
⁃ онлайн формат, підключення через інтернет (участь в обговоренні та дискусії також забезпечується).
________________________________________________________
Шановні друзі та громадські лідери!
Просимо також написати у відповідь на це оголошення:
1. Перелік експертів (із зазначенням тематики) — кого ми маємо обов’язково запросити до дискусії по зазначених вище тематиках;
2. Надати посилання на актуальні документи (стратегічні, полісі-пейпер), із зазначенням тематики, які, на ваше переконання. варто долучити до попереднього ознайомлення.
З повагою,
від імені ініціативної групи,
Андій Длігач, керівник проекту «Голос громадянського суспільства в формуванні та реалізації плану відновлення України (Луганська декларація)»
Проект адмініструється Агенцією з відновлення та розвитку (ГО Агентство Ефективних Рішень) за підтримки «Європейського фонду за демократію» European Endowment For Democracy

Організаційні питання: