Онлайн-практикум з перекладом на українську жестову мову для осіб з інвалідністю, які мають порушення слуху

Початок: 07.02.2022 о 14:00
Закінчення: 09.02.2022 о 17:00
Адреса: платформа Zoom,
Місце: онлайн

Завершено

3 (2)
Онлайн-практикум з перекладом на українську жестову мову для осіб з інвалідністю, які мають порушення слуху

Євроінтеграційний курс України вимагає широкого залучення людей з інвалідністю до участі у суспільному житті, реалізації їхніх прав як громадян країни. Одним із інструментів участі людей з інвалідністю у прискоренні соціальних змін для вирішення таких проблем, як бар’єрне середовище, низький рівень соціального захисту осіб з інвалідністю, дискримінація у процесі працевлаштування та подальшої роботи є громадські технології.

Громадські технології (civic tech)- це IT-рішення, що спрощують комунікацію між державою, бізнесом і громадськістю та залучають громадян до вирішення соціальних проблем. До civic tech належать такі сервіси як: електронні петиції, громадський бюджет, електронне консультування, мапування, а також електронні сервіси, що використовують технології краудфандингу (громадське фінансування) та краудсорсингу (технологія для вирішення проблем за допомогою використання ресурсів великої кількості людей) для вирішення соціально значущих питань.

На жаль, більшість людей з інвалідністю, у тому числі з порушенням слуху, займає пасивну позицію щодо вивчення та впровадження громадських технологій через відсутність підтримки в практичному використанні інформації про дані технології.

Саме тому, у грудні 2021 року на Освітній онлайн-платформі Zrozumilo!, створеній Фондом Східна Європа, стартувало навчання на онлайн-курсі з перекладом на українську жестову мову «Громадські технології для людей з інвалідністю».

В межах проходження цього курсу ГО «Паросток» відкриває набір активістів та лідерів організацій громадянського суспільства (ОГС) з порушенням слуху, зокрема представників УТОГ з різних регіонів України для участі в онлайн-практикумі для підвищення рівня їхніх знань щодо використання громадських технологій для задоволення потреб людей з інвалідністю, а також поширення знань про ці технології у своїх ОГС.
Перевагою навчання на онлайн-практикумі є отримання зворотного зв’язку від експерток-тренерок та проходження навчання з фокусом на формування практичних навичок з вивчення та використання інструментів civic tech. Також
онлайн-практикум буде спрямовано на навчання менторів і менторок з ОГС осіб з інвалідністю та відпрацювання в них навичок подальшої менторської діяльності щодо вивчення та використання інструментів civic tech людьми з інвалідністю в їхніх ОГС на основі вищезазначеного онлайн курсу.

Тренерки-експерти онлайн-практикумів:

  • Наталія Зубар - голова правління Інформаційного центру «Майдан Моніторинг», IT-фахівчиня, фахівчиня з інформаційних технологій і соціальних мереж, провідниця тренінгів з інформаційної безпеки в Україні, featured in WikiLeaks, SorosLeaks and Oliver Stone’s propaganda piece “Revealing Ukraine”. Харків
  • Оксана Яцюк – голова ради Подільського центру соціальних технологій, тренерка з інформаційної безпеки і проєктного менеджменту, громадська активістка, адміністраторка ФБ-сторінки «Вижити в мережі». Вінниця

Дати проведення першого онлайн-практикуму – 7, 8 та 9 лютого 2022 року. Навчання буде відбуватися з 14 по 17 годину на платформі Zoom.

Кожен учасник/ця онлайн-практикуму, які будуть присутніми протягом 3-х днів навчання безкоштовно отримають сертифікат про проходження навчання та робочий зошит. Участь у навчанні є безкоштовною.

Тож запрошуємо Вас заповнити заявку до 5 лютого включно.

Подати заявку: тут

Матеріал підготовлено Громадською організацією Вінницька міська організація соціального розвитку та становлення окремих малозахищених категорій молоді  «Паросток»   у межах  проєкту «Ключ до змін – технології civic tech на допомогу людям з інвалідністю»  за підтримки проєкту «3D Project: Розвиток попри перешкоди. Стійке громадянське суспільство в часи пандемії та в майбутньому», що виконується Фондом Східна Європа і фінансується Європейським Союзом. Думки авторів, викладені у цьому матеріалі, можуть не співпадати з позицією грантонадавачів.