Онлайн-обговорення “Судові процеси щодо війни: як зацікавити медіа?”

Початок: 10.02.2021 о 12:00
Закінчення: 10.02.2021 о 13:30
Адреса:
Місце: онлайн
ГО “Вектор прав людини” E-mail: [email protected]

Завершено

fb
Онлайн-обговорення “Судові процеси щодо війни: як зацікавити медіа?”

Судові процеси щодо війни: як зацікавити медіа?

Онлайн-обговорення дослідження «Право на правду. Висвітлення судових процесів, пов’язаних зі збройним конфліктом в Україні»

ГО «Вектор прав людини» спільно з Медійною ініціативою за права людини (МІПЛ) запрошують до обговорення актуального стану публічності та висвітлення судових процесів, пов’язаних зі збройним конфліктом в Україні, що відбудеться 10 лютого 2020 року в онлайн-форматі. Початок заходу о 12:00, орієнтовна тривалість 1,5 години.

У травні 2020 року МІПЛ презентувала аналітичне дослідження «Право на правду. Висвітлення судових процесів, пов’язаних зі збройним конфліктом в Україні». 

Автори(-ки) дослідження намагалися дати відповіді на питання, чому сотні судових процесів, в яких іноді звучать унікальні та важливі свідчення про початок війни, знакові події збройного конфлікту, за винятком кількох «спалахів» висвітлення гучних справ, майже не висвітлюються у ЗМІ? Що заважає медіа та громадськості отримувати доступ до інформації про ці судові процеси? Чи забезпечуються такі стандарти справедливого правосуддя як публічність, презумпція невинуватості та інші принципи, вкрай важливі для забезпечення доступу до інформації про суди та побудови довіри до судочинства в рамках збройного конфлікту загалом? 

За підсумками дослідження аналітики(-ні) висловили низку рекомендацій як державним органам, так і медійній спільноті й експертному середовищу щодо того, як забезпечити право населення знати правду про події війни через ЗМІ.  

Під час онлайн-зустрічі пропонуємо обговорити:

  • Чи змінилось щось за останній рік?
  • Чи стали медіа більше уваги приділяти розслідуванням і судовим процесам щодо конфлікту? 
  • Чи стали суди краще інформувати громадськість та відкритішими до журналістів?  

До участі в обговоренні запрошені автори(-ки) звіту:

Дар’я Свиридова, перша заступниця Представника Президента України в АР Крим;

Сергій Буров, директор Освітнього дому прав людини в Чернігові, 

а також журналіст(-ки), редактор(-ки), блогер(-ки), які працюють із темою збройного конфлікту, представники та представниці судів, прокуратури і слідчих органів. 

Модераторка зустрічі – Ольга Решетилова, координаторка Медійної ініціативи за права людини.

Запрошуємо вас долучитися, заповнивши реєстраційну форму до 9 лютого включно: https://bit.ly/3rbI7PK 

Запрошуємо долучитись до Facebook-події: https://fb.me/e/7e22Wo7mj 

З додаткових питань звертайтесь, будь ласка, на електронну пошту: [email protected]

Захід проводиться в межах проєкту «Збройний конфлікт в Україні: комунікація заради справедливості». Ідею проєкту підтримали Рада суддів України, Департамент Офісу Генерального прокурора України з нагляду за розслідуваннями злочинів, скоєних в умовах збройного конфлікту в Україні, ОГПУ, Представництво Президента України в Автономній Республіці Крим. 

Проєкт «Збройний конфлікт в Україні: комунікація заради справедливості» реалізується в межах спільного конкурсу програми «Права людини і правосуддя» Міжнародного фонду «Відродження» та проєкту ПРООН «Громадянське суспільство задля розвитку демократії та прав людини в Україні», що реалізується за фінансової підтримки Міністерства закордонних справ Данії.