Сьогодні в умовах повномасштабного вторгнення росії в Україну документальний театр, як ніколи актуальний, адже він виводить на сцену питання, які турбують суспільство і допомагає подивитися на соціальну проблему з різних сторін, а також розширити свій світогляд та бачення. Збройний напад російської федерації на Україну справив руйнівний вплив на здійснення прав людини по всій країні. Особливо бойові дії суттєво вплинули на права людей і груп, що перебувають у вразливому становищі, зокрема, на осіб з інвалідністю та людей літнього віку, здебільшого жінок. Ці групи особливо потерпають від браку доступу до медичної допомоги, достатнього житла, опалення, води та електроенергії в районах, постраждалих від бойових дій.
Мета заходу: привернути увагу українського суспільства, міжнародної спільноти до питань, що стосуються захисту прав людини під час війни. Дослідити разом з учасниками/глядачами предмет прав захисту людини, подивитися на нього з різних сторін та висловити свою думку.
Вистава виносить на обговорення аудиторії гострі питання і в процесі дискусії дозволяє осягати ідентичність. Це історії реальних людей тут і тепер.
Ми хочемо привернути увагу громадськості до питання порушення прав людини та через реальні історії людей розповісти про цю проблему. Вистава відбудеться у форматі вербатім.
Вистава-вербатім – це монологи звичайних людей, які відтворюють думки, судження, історії донорів (людей, які надали інтерв’ю для вистави). В основі вистави лежить сюжетна лінія, побудована винятково на реальних подіях зі справжніми інтерв’ю, в яких відображене реальне життя та долі людей.
Формат театру передбачає участь як акторів, так і учасників/глядачів. Даний театр не передбачає відмежування акторів від глядачів, все відбувається в одному просторі.
Захід ІР є благодійним і передбачає збір благодійних внесків від учасників на забезпечення військових елементами радіозв’язку.
Режисерка: Галина Джикаєва. Пані Галина була художньою керівницею Артцентру “Карман” у місті Сімферополь. Після анексії Криму Російською Федерацією переїхала до Києва, де з однодумцями у 2016 році заснувала Post Play Театр. За час роботи театру займалася постановками в жанрі документального театру: “Дерево життя”, “Златомісто” (Полтава), “Сіра зона”, “Вам тут не демократія”, “Дівчата-дівчинки”, “Коли ми повернемось” (Вінниця).
Актори:
- Олександра Гліжинська, виконавча директорка Інституту “Республіка та співзасновниця ВІ “Активна Громада”, сертифікована коуч, НЛП-майстер, тренерка.
- Антоніна Соколова, коуч, двічі сертифікована по стандартам ICF, ментор коучів-початківців в Міжнародній Інтегральній Коучинг Школі, консультант з особистої ефективності.
- Інна Душка, організаторка заходів ВІ “Активна Громада”.
- Анастасія Паньковецька, професійна коуч, бізнес-тренерка МКГ «Живе Діло», співведуча курсу навчання коучингу в Міжнародній Інтегральній Коучинг Школі, майстер Еннеаграми.
- Дмитро Бузько, коуч, НЛП-майстер, інструктор з постравматичного стресового розладу (ПТСР), тренер.
- Тетяна Петрина, психологиня, студентка магістерської програми.
Дата проведення: 16 грудня 2022 року
Час: 17:00 – 19:00
Місце: вул. Євгена Чикаленка, 20а (колишня назва – вул. Пушкінська)
Зареєструватися можна за лінком.
Висловлюємо подяку за надання приміщення та інформаційну підтримку Мережі шкіл англійської мови Green country.
Примітка. Місія «Активної Громади»: досягнути добробуту через демократичний розвиток громад України. Мета на 2025 рік: активізувати та залучити щонайменше 1% громадян до участі у прийнятті рішень та просуванні реформ в Україні на системній основі для добробуту в громадах України. Ініціатива створена в межах діяльності Інституту «Республіка». Ми працюємо задля підвищення свідомої активності громадян.