Набір на другу «АНТИшколу громадського детектива»

Початок: 08.09.2021 о 12:00
Закінчення: 29.09.2021 о 15:00
Адреса: вебінари,
Місце: онлайн
Фонд Інновацій та Розвитку – Україна E-mail: [email protected]

Завершено

АНТИ_optimized
Набір на другу «АНТИшколу громадського детектива»

Фонд Інновацій та Розвитку Україна за підтримки Black Sea Trust for Regional Cooperation (Project of the German Marshall Fund) розпочинає набір на навчальний курс «АНТИшкола громадського детектива». 

Найкращі експерти країни з Києва, Одеси, Харкова та Черкас навчать виявляти, розслідувати та повідомляти про корупцію.

Випускники навчального курсу отримають сертифікати і можливість самостійно провести розслідування на платформі WikiInvestigation.

“Це вже друга Антишкола, яка стартує у вересні. Перший курс ми провели у червні. Тоді заявки подали майже 150 кандидатів, а за результатами проходження курсу сертифікати отримали 43 учасники”, – зазначила директор Фонду Інновацій та Розвитку-Україна Людмила Євсєєнко. 

Курс триватиме місяць і складатиметься з чотирьох модулів, що проходитимуть щосереди (1 раз на тиждень) з 12:00 до 14:00. Кожен модуль складатиметься з двох вебінарів.

ПЛАН НАВЧАННЯ для другої “АНТИшколи громадського детектива”:

1 МОДУЛЬ 8 вересня 2021 року: 

12:00 – Як виявити та проаналізувати корупційне правопорушення на місцевому рівні. Методи збору інформації: OSINT, офіційні джерела інформації, відкриті реєстри та бази даних України (лектор А. Чемерис).

13:00 – Юридична кваліфікація корупційного правопорушення в Україні (лектор А. Арахамія). 

2 МОДУЛЬ 15 вересня 2021 року:

12:00 – Доступ до публічної інформації: складання запиту, терміни виконання запиту, оскарження ненадання відповіді. Яка різниця між запитом і зверненням. (лектор О. Мельниченко)

13:00 – Корупційні правопорушення:  конфлікт інтересів у депутатів місцевих рад та декларування (лектор М. Ніколаєва). 

3 МОДУЛЬ 22 вересня 2021 року:

12:00 – Інструменти локальної демократії: загальні збори, органи самоорганізації населення, електронні петиції, консультаційно-дорадчі органи, громадські слухання, місцеві ініціативи, доступ до засідань колегіальних органів, бюджет участі, звернення громадян тощо (лектор В . Феофілова).

13:00 – Корупційні правопорушення при публічних закупівлях та при оренді державного і комунального майна (лектор О. Волошин). 

4 МОДУЛЬ 29 вересня 2021 року:

12:00 – Викривачі корупції як ефективний інструмент боротьби з корупцією на місцевому рівні. Заява про корупційний злочин або корупційне правопорушення (лектор Л. Арахамія).

13:00 – Чому важливо розслідувати корупційні правопорушення: корупційні розслідування, що змінили Україну та світ, та видатні міжнародні практики громадського контролю (лектор О. Мельниченко).

Щоб податися на навчання, потрібно заповнити анкету: https://forms.gle/kaHZwh9rfEDAJ3rU9 

Контактна інформація: [email protected]