Міжнародний Форум «Потенціал юридичних клінік у модернізації юридичної освіти»

Початок: 17.09.2020
Закінчення: 18.09.2020
Адреса: Ярославів Вал, 22, Київ,
Місце: готель Radisson Blu
Асоціація юридичних клінік України E-mail: [email protected]

Завершено

Подія _ALCU Forum
Міжнародний Форум «Потенціал юридичних клінік у модернізації юридичної освіти»

Запрошуємо журналістів на міжнародний Форум Асоціації юридичних клінік України «Потенціал юридичних клінік у модернізації юридичної освіти», який розпочнеться 17 вересня о 10.00. Місце проведення: Radisson Blu, Ярославів Вал, 22, м. Київ.

Під час дводенного заходу національні та іноземні експерти і новатори у сфері вищої юридичної освіти зустрінуться для обговорення сучасних викликів та інновацій вищої правничої освіти в умовах діджиталізації, карантинних обмежень та зростання вимог ринку праці до випускників-юристів з фокусом на роль юридичних клінік у цих процесах.

Вже у першій панелі Форуму, 17 серпня за модераторства відомої правозахисниці та письменниці Лариси Денисенко, представники Міністерства освіти і науки України, Національного агентства із забезпечення якості вищої освіти розкриють питання формування державної політики у розвитку професійної правничої підготовки, стандартизації такої освіти та акредитації освітніх програм. Зокрема, спікерами першого блоку обговорення будуть:

Олександр Пижов – державний експерт Міністерства освіти і науки України. Олександр говоритиме про філософію, контекст та трансформацію вищої правничої освіти з позиції МОН.

Андрій Бойко – Голова підкомісії за спеціальністю «Право» Науково-методичної ради МОН України виступить з темою: “Стандарти вищої правничої освіти.”

Андрій Бутенко – заступник голови Нацагенства із забезпечення якості вищої освіти, член робочої групи з реформування юридичної освіти розповість про акредитацію освітніх програм.

Обговорення продовжать експерти із організацій, які впродовж багатьох років активно долучаються до процесів вдосконалення вищої правничої освіти, посилення практичного компоненту, а отже – й ролі юридичних клінік у ній. Це будуть представники самої Асоціації юридичних клінік України, Координатора проектів ОБСЄ в України, Програми USAID “Нове правосуддя”, Міжнародного фонду “Відродження” та БО “Українська фундація правової допомоги”.

Також у першій дискусійній панелі візьмуть участь спікери із Великобританії та Польщі.

Ще більше іноземних експертів – зі Сполучених Штатів Америки, Швеції і вже згаданих країн – виступлять під час пообідньої міжнародної онлайн-платформи. Вони презентують кращі практики запровадження Street Law (Практичне право), як інструменти освіти майбутніх правників, порівнюватимуть систему професійної підготовки юристів в Україні та за кордоном, ділитимуться секретами альтернативних юридичних клінік та організації якомога більш ефективного навчання в юрклініках з урахуванням потреб студентів.

Крім цього, в перший день Форуму студенти та практикуючі адвокати представлять власне бачення ефективного юриста. Також окремий блок присвячено важливому питанню спеціалізації юридичних клінік.

Другий день заходу – про новинки та лайфхаки в правничій діяльності. Експерти із Bot & Partners, освітньої платформи EdEra, передового видання Лойер, а також професор Школи права університету Вашингтон та Лі (США) Джеймс Молінтерно проведуть для учасників практичні воркшопи.

Програма Форуму

До першого дня Форуму 17 вересня (з 10.00 до 19.00), а також до сесії Джеймса в другий день (з 14.30 до 15.45) можна буде долучитися онлайн через платформу ZOOM, пройшовши попередню реєстрацію

Акредитація журналістів за посиланням

Форум відбудеться завдяки підтримці Агентства США з міжнародного розвитку в рамках гранта, наданого Проектом USAID “Трансформація фінансового сектору”.