Міжнародна онлайн акція, учасником якої може стати кожен. Цифрове прибирання

Завершено

photo5336812026141454921
Міжнародна онлайн акція, учасником якої може стати кожен. Цифрове прибирання

Українці відзначать Всесвітній день землі в сучасному онлайн форматі. У часи глобальної диджиталізації та технологій громадян закликають об’єднуватися для подолання глобального виклику людства – цифрового сміття. Невидиме, замасковане, воно у своїй шкоді довкіллю починає наздоганяти звичайні відходи.

Всеукраїнський молодіжний рух «Let’s do it Ukraine» закликає жителів, а також компанії та корпорації 20 березня 2021 року приєднатися до міжнародної акції Цифрового прибирання, присвятити час на видалення своїх цифрових відбитків, які споживають світову енергію. Щороку Інтернет та його допоміжні системи виробляють 900 мільйонів тонн СО2. Це більше, ніж річний обсяг виробництва всієї Німеччини. Якщо процес не зупинити, через десятиліття мережа Інтернету споживатиме 20% загальної енергії у світі.

Дізнавайтесь більше та реєструйте свій результат на сайті letsdoitukraine.org.

Цифрове сміття вміє ховатися подалі від людського ока: маловідомі програми, непотрібні електронні листи, дублікати фотографій, незмістовні відео, хмарні сховища з невикористовуваними файлами – це все стає джерелом CO2. Cервери перетворюються на смітники. Зі збільшенням кількості користувачів, збільшується масив спожитої електроенергії.

Голі факти:

  • Для видобутку біткойнів потрібно більше енергії, ніж витрачає Нова Зеландія за рік.
  • За рахунок енергії, яку ви використовуєте для потокового відео (у середньому 2 години на день), ви можете проїхати до 3000 км за допомогою електричного скутера на рік.
  • Щодня Google використовує 15 616 МВт-год енергії – це більше, ніж виробляє дамба Гувера, яка може забезпечити живлення 1 млн жителів на день.
  • Вуглецевий слід в Інтернеті та системах, що підтримують його, становить близько 3,7% загальносвітових викидів парникових газів. Цей відсоток можна порівняти з впливом світової авіаційної галузі.
  • Кожен спам-лист викидає в атмосферу приблизно 0,3 грама CO2. Під час відправлення мільярду спам-листів витрачається стільки ж парникових газів, як від роботи 3 мільйонів автомобілів.

Цифрове прибирання – це не тільки про екологічну відповідальність, але й про чистоту робочого простору та збільшення ефективності, задоволення від роботи, відповідальне споживання земних ресурсів. Безпрограшний варіант! А щоб вам не розгубитися, Всеукраїнський молодіжний рух «Let’s do it Ukraine» підготував коротку покрокову інструкцію. 

Міжнародна акція Цифрового прибирання 'Digital Cleanup'(1)

 

Приєднуйтеся до світового цифрового очищення, діліться досягненнями з родиною, друзями, колегами. Публікуйте результати прибирання в соціальних мережах із хештегами #digitalcleanupletsdoitukraine #digitalcleanup #letsdoitukraine #letsdoitworld #earthrise #worldcleanupday. Важливий екокрок – зменшуйте використання технологій та Інтернету, вільний час присвячуйте прогулянкам на свіжому повітрі та живому спілкуванню – і для екології полегшення, і для здоров’я користь.

Дізнавайтесь більше на сайті letsdoitukraine.org.