Міжмуніципальне партнерство громад у контексті євроінтеграційних процесів: новели законодавства, переваги, перепони, кейси

Початок: 27.06.2024 о 12:00
Закінчення: 27.06.2024 о 14:00
Адреса: Україна,
Місце: онлайн

Завершено

mizhmunicipal
Міжмуніципальне партнерство громад у контексті євроінтеграційних процесів: новели законодавства, переваги, перепони, кейси

В умовах повномасштабного вторгнення росії в Україну органи місцевого самоврядування щодня стикаються з новими викликами та, як би не звучало парадоксально, отримали нові можливості для розвитку й посилення своєї стійкості. Для того, щоб вистояти в нових реаліях і створити нові можливості, громади почали згуртовуватися та налагоджувати міжмуніципальні партнерства. Партнерство — це інструмент для досягнення певної мети чи розв’язання конкретних завдань або проблем, який передбачає об’єднання та координацію досвіду, зусиль, ресурсів, а також рівність і спільну відповідальність кожної зі сторін за результат такої діяльності.

Для обговорення й напрацювання рекомендацій з ефективного вибудовування громадами України міжмуніципального партнерства, зокрема міжнародного, та впровадження цього інструменту на шляху до євроінтеграції й відновлення України, 27 червня о 12:00 відбудеться експертна онлайн-дискусія «Міжмуніципальне партнерство громад у контексті євроінтеграційних процесів: новели законодавства, переваги, перепони, кейси».

Мета заходу:

  • обговорити в середовищі представників/-ць місцевого самоврядування новели законодавства в галузі міжмуніципального партнерства, зокрема міжнародного, яке є одним з інструментів євроінтеграції та відновлення України;
  • зафіксувати та розібрати ключові виклики й перешкоди, які виникають у процесі налагодження міжмуніципального партнерства, зокрема міжнародного;
  • продемонструвати успішні кейси та можливості, які відкриваються перед громадами;
  • визначити обсяги «домашнього завдання», яке громади вже мають виконувати на шляху напрацювання успішного міжмуніципального партнерства, зокрема міжнародного;
  • напрацювати рекомендації та лайфгаки для ОМС громад щодо підвищення спроможності у сфері міжмуніципального партнерства, зокрема міжнародного.

Модераторки дискусії Ірина Куропась, регіональна координаторка Мережі UPLAN у Галичині, проєктна менеджерка Агенції місцевого економічного розвитку Яворівщини, та Любов Ропало, регіональна координаторка Мережі UPLAN у Наддніпрянщині.

Спікери заходу:

  • Віталій Загайний, експерт ЦППР із публічної адміністрації та місцевого самоврядування.
    Міжмуніципальне партнерство громад: нормативна рамка.
  • Тарас Баранецький, експерт із місцевого розвитку та співробітництва.
    Розвиток партнерств та співробітництво територіальних громад в умовах повномасштабної війни.
  • Михайлина Скорик-Шкарівська, засновниця ГО «Інститут сталого розвитку громад» (м. Буча, 2023), заступниця мера Бучі (2022-2023).
    Досвід Бучанської громади: практичні кейси міжмуніципального міжнародного партнерства.
  • Марія Печко, головний спеціаліст із питань проєктної та інвестиційної діяльності Рожищенської міської ради (Волинська область).
    Досвід Рожище: практичні кейси міжмуніципального партнерства.
  • Микола Полінкевич, менеджер проєктів Агенції регіонального розвитку Волинської області, ексочільник відділу проєктного менеджменту Шацької селищної ради.
    Досвід Агенції регіонального розвитку Волинської області як комунікаційного майданчика для побудови міжмуніципальних та міжсекторальних партнерств.
  • Віталій Белобров, заступник Херсонського міського голови.
    Досвід м. Херсон: практичні кейси міжмуніципального міжнародного партнерства.

Щоб долучитися до обговорення, потрібна попередня реєстрація. У день заходу зареєстровані учасники отримають на електронну пошту, вказану в реєстраційній формі, посилання, за яким зможуть взяти участь в обговоренні.

Реєстрація відкрита до 17:00 26 червня.

Захід організовує Центр політико-правових реформ, ГС «Агенція місцевого економічного розвитку Яворівщини» за участі експертів Громадської мережі публічного права та адміністрації UPLAN в рамках Програми сприяння громадській активності «Долучайся!», що фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID) та здійснюється Pact в Україні. Зміст заходу є винятковою відповідальністю Pact та його партнерів і не обов’язково відображає погляди USAID або уряду США.