Київський офіс Інституту Кеннана запрошує на лекцію “Війна пам’ятей. Музеї комунізму в Центрально-Східній Європі” професора Валентини Хархун, яка відбудеться у вівторок 16 лютого 2016 року в Американському домі (вул. Пимоненка, 6) о 16:30.
Питання до обговорення під час лекції:
- Якою є роль музеїв у створенні політики пам’яті?
- Як реалізувати проект культурної дипломатії в музеях, які документують радянське минуле?
- Як уникнути відкритої конфронтації між колективною та індивідуальними пам’ятями, у музейній практиці зокрема?
- Досвід якої країни у створенні пам’яті про комунізм може найбільше придатися до дискусії про інтенсифікацію політики пам’яті в Україні?
- Який музей комунізму потрібний Україні?
Валентина Хархун – доктор філологічних наук, професор, завідувач кафедри української літератури Ніжинського державного університету імені Миколи Гоголя. Автор 107 публікацій, із них дві монографії («Соцреалізм в українській літературі: ґенеза, розвиток, модифікації» (лауреат Премії Книжка року-2010) «Роман Володимира Винниченка «Записки Кирпатого Мефістофеля: генерика, семіосфера, імагологія»).
У 2003 р. Валентина Хархун була на науковому стажуванні в університеті штату Айова (США). Як переможець Фулбрайтівського гранту двічі стажувалася в США: протягом 2004-2005 рр. у Пенсильванському університеті, у 2010-2011 рр. у Колумбійському університеті.
Проф. Хархун стажуватиметься в центрі ім. Вудро Вілсона у Вашингтоні у 2016 р.
Як лауреат Нагороди імені Івана Виговського стажувалася у Варшавському, Жешувському університетах та університеті Марії Кюрі-Склодовської у Любліні. Прочитала авторський курс лекцій на тему “Музеї комунізму в Центрально-Східній Європі” у Варшавському університеті в 2015 р. Виступала з персональними лекціями в провідних
університетах світу: Гарвардському, Колумбійському, Прінстонському, Торонтському, Ягеллонському, Варшавському та ін.
Проф. Хархун – Голова Наглядової ради Українського Фулбрайтівського кола.
Увага! Кількість місць обмежена.
Також із собою необхідно мати посвідчення особи.
До зустрічі!
Джерело: Київський офіс Інституту Кеннана.