Інтеграція іноземців: чеський досвід і українські реалії

Початок: 07.12.2021 о 11:00
Закінчення: 07.12.2021 о 13:00
Адреса: Україна,
Місце: онлайн

Завершено

alexas_fotos-x1CLah6pv6g-unsplash
Інтеграція іноземців: чеський досвід і українські реалії

Аналітичний центр “Європа без бар’єрів” запрошує вас на презентацію дослідження “Інтеграція іноземців: чеський досвід і українські реалії”, яка відбудеться онлайн у вівторок, 7 грудня, з 11:00 до 13:00 за Києвом, та публічне обговорення політики і практики інтеграції іноземців в Україні.

Зокрема, під час заходу чеська експертка з Інтеграційного центру Прага др. Анка Ковріґова розповість про досвід Чехії в питанні інтеграції іноземців. Співавтор дослідження політики і практики інтеграції іноземців в Україні Павло Кравчук представить основні знахідки дослідження та розроблені у “Європі без бар’єрів” рекомендації для органів влади і неурядових акторів.

Також у рамках заходу відбудеться модерована дискусія щодо інтеграції іноземців в Україні.

Питання до обговорення:

  • Які категорії іноземців в Україні потребують інтеграції (біженці, шукачі захисту, студенти, кваліфіковані/некваліфіковані трудові мігранти, неврегульовані мігранти, іноземці, що набули громадянства)
  • З якими бар’єрами стикаються на практиці іноземці в Україні
  • Чи повинні існувати інтеграційні критерії для набуття громадянства чи отримання довгострокової посвідки на проживання (знання мови, культурного та соціального контексту тощо)
  • Які переваги та недоліки чинної політики інтеграції іноземців в Україні
  • Які урядові чи неурядові актори займаються інтеграцією зараз? Хто цим повинен займатися – Міністерство внутрішніх справ, Державна міграційна служба, Міністерство соціальної політики, регіональна влада, муніципалітети чи неурядові організації

До обговорення запрошені представники служб і відомств, дотичних до проблематики інтеграції (МВС, ДМС, Мінсоцполітики), міжнародних і неурядових організацій, регіональної та міської влади, науковці, дослідники питань міграції з України та Європейського Союзу, представники громад іноземців, представники фондів і благодійних організацій, іноземних посольств, у фокусі уваги яких перебуває проблематика прав людини.

Для участі прохання зареєструватися: тут.

Захід відбувається у рамках проєкту “Чеський досвід інтеграції іноземців для України” за підтримки Чесько-українського форуму (Міністерство закордонних справ Чехії).