Починаючи з 18 грудня 2014 року, Національний художній музей України спільно з Goethe-Institut та ICOM показує виставку «Герої. Спроба інвентаризації».
Після драматичних подій на Майдані, коли музей з огляду на його розташування перебував у самій їх гущі, а співробітники практично жили у музеї, щоб захистити твори мистецтва, усі учасники прийняли рішення змінити тему «Робота» і зайнятись поняттям «Герой». Через трагічні обставини поняття Героя набуло актуальності і піднімається виставкою для рефлексії, реконструкції та предметного аналізу з належною до нього повагою.
Виставка представляє близько 180 вибраних творів з фондів музею, які можна віднести до тем «Герой», «Геройські вчинки», «Святі» та «Мученики».
Актуальні дискусії навколо Героя розширюються історичними вимірами. Що розуміли під геройським вчинком у Середньовіччі, кого віншували як героя в часи соціалізму? Відповіді на це дає мистецтво.
До виставлених експонатів, наприклад, належить статуя Леніна, яку ховали за стіною останні двадцять років, а також портрети героїв війн останніх сторіч та містичні фігури героїв. Будуть показані також і «вічні герої», такі як святі та мученики.
Герої. Спроба інвентаризації не тільки піддає рефлексії актуальний суспільний дискурс, але й замислюється над мінливою історією та колекційною політикою Національного художнього музею від часу його заснування у 1900 році. Розробники концепції та оформлення виставки – Міхаель Фер з Берліна та колектив Національного художнього музею.
Проф. Міхаель Фер – директор Інституту «Мистецтво у контексті» університету Мистецтв у Берліні, член ForMuse дослідницької групи в музеї Йоаннеум Грац/Міністерство науки Австрії, 2010-2012 Член Ради у справах мистецтв у Берліні. Куратор виставок сучасного мистецтва, історії культури та містобудування. Кандидат мистецтвознавства у галузі Раннього середньовіччя. Численні виставки у галузі сучасного мистецтва, історії культури та містопланування.
Регіональний проект «Машина часу. Музеї у 21 столітті» у Східній Європі та Центральній Азії Goethe-Institut тематизує різноманітні трансформаційні процеси перетворення музеїв шляхом різноманітних заходів, у тому числі, через регіональні семінари підвищення кваліфікації для співробітників музеїв у Берліні і Тбілісі, консультації експертів з Німеччини при розробці нових виставкових концепцій. Від України на запрошення Goethe-Institut у регіональному проекті беруть участь Національний художній музей України у Києві та Державний Природничий музей при Національній Академії наук України у Львові.
Виставка
18.12.2014–29.03.2015
Національний художній музей України
Вул. М. Грушевського, 6
Київ
Організатори:
– Goethe-Institut в Україні
– Національний художній музей України
У співпраці:
– Міжнародна музейна рада ІCОМ
Куратори: - Міхаель Фер (Німеччина)
– Група кураторів Національного художнього музею України
В рамках регіонального проекту Goethe-Institut у Східній Європі та Центральній Азії «Машина часу. Музеї у 21 столітті»
Джерело : Goethe-Institut в Україні