Дискусія «Державна фінансова підтримка місцевих друкованих медіа»

Початок: 26.10.2021 о 12:00
Закінчення: 26.10.2021 о 13:30
Адреса:
Місце: онлайн

Завершено

Copy of 26102021 media discussion
Дискусія «Державна фінансова підтримка місцевих друкованих медіа»

26 жовтня 2021 р. з 12:00 до 13:30, відбудеться обговорення на тему державної підтримки місцевих друкованих медіа, а також презентація звіту експерта Ради Європи Маріуса Драгоміра «Державна фінансова підтримка місцевих друкованих медіа: стандарти Ради Європи та європейські практики». Захід пройде в онлайн-форматі за підтримки Спільного проєкту Європейського Союзу та Ради Європи «ЄС та Рада Європи працюють разом для підтримки свободи медіа в Україні» та у співпраці з Державним комітетом з питань телебачення і радіомовлення України.

Учасники та учасниці дискусії обговорять сучасний стан місцевих друкованих медіа в Україні, форми державної фінансової підтримки друкованих медіа на прикладі інших держав-учасниць  Ради Європи, вплив нових інформаційно-комунікаційних технологій та пандемії Covid-19 на роботу місцевих друкованих медіа, відповідні стандарти Ради Європи тощо.

Закон “Про реформування державних і комунальних друкованих засобів масової інформації” 2015 року створив основу для приватизації місцевої преси – процесу, який було розпочато в січні 2016 року. Як наслідок, загалом реформовано  615 видань, що складає близько 96 % від загальної кількості державних та комунальних ЗМІ, що реально виходили на кінець 2018 року.  Фінансовий стан багатьох місцевих друкованих медіа в Україні знаходиться на межі краху, тому постала гостра потреба запровадити дієву модель державної підтримки.

Запрошуємо до участі представників та представниць медіа, громадянського суспільства, державних органів та міжнародних організацій і представництв.

Спікери:

  • Олег Наливайко, Голова Державного комітету телебачення і радіомовлення України;
  • Тарас Шевченко, Заступник Міністра культури та інформаційної політики України;
  • Стен Ньорлов, Голова Офісу Ради Європи в Україні (ТВС);
  • Маріуш Драгомір (Marius Dragomir), консультант Ради Європи (Угорщина);
  • Олексій Погорелов,  Президент Української Асоціації Медіа Бізнесу;
  • Костянтин Григоренко, Головний редактор газети «Обрії Ізюмщини».

Для участі у заході необхідно зареєструватися за посиланням до 24 жовтня включно. Підтвердження участі буде надіслано електронним листом. У разі виникнення запитань – звертайтесь за адресою: [email protected].

Довідкова інформація: Проєкт «Європейський Союз та Рада Європи працюють разом для підтримки свободи медіа в Україні» має на меті зміцнити роль медіа, їхню свободу та безпеку. Проєкт провів серію вебінарів для редакторів місцевих друкованих медіа “Як розвивати медіа в сучасних умовах”, які розміщені на спеціальній сторінці Офісу Ради Європи https://www.coe.int/uk/web/kyiv/media-webinars

Слідкуйте за новинами проєкту на Facebook https://www.facebook.com/CoEUPSIS/