Впровадження Угоди про асоціацію Україна – ЄС на практиці стикається з численними проблемами та перешкодами. Одна з них – слабка взаємодія між різними відомствами, які відповідають за конкретні завдання щодо адаптації законодавства/ стандартів ЄС кожне в своїй галузі, адже інтереси і завдання різних відомств на практичному рівні часто перетинаються і співпадають.
В ході виконання проекту «Адаптація до законодавства ЄС: практика впровадження (для малих та середніх агровиробників)» наша організація «Зелене досьє» (учасник РГ3 «Довкілля, зміни клімату та енергетична безпека» Української національної платформи Форуму громадянського суспільства Східного партнерства) зустрілася на практиці з тими проблемами, які спричиняють відсутність міжгалузевої взаємодії та неузгодженість дій різних профільних відомств на рівні фермера чи малого агровиробництва. Ми усвідомлюємо всю складність і багатогранність процесу впровадження Угоди про асоціацію, з величезною повагою ставимося до діяльності Міністерства аграрної політики та продовольства і Міністерства екології та природних ресурсів стосовно впровадження Угоди про асоціацію у відповідних галузях. Налагодження міжгалузевої співпраці в громадському секторі задля вдосконалення впровадження вимог Угоди про асоціацію з ЄС може стати вагомим внеском у плідну співпрацю на всіх рівнях.
Запрошуємо взяти участь у дискусії та започаткувати конструктивний діалог між відповідними робочими групами Української національної платформи Форуму громадянського суспільства Східного партнерства та Української сторони платформи громадянського суспільства Україна – ЄС у сфері спільної діяльності з імплементації законодавства ЄС та інтеграції екологічної політики в аграрну галузь.
Сподіваємось на зацікавленість та активну участь у дискусії виконавців та учасників проектів аграрного та екологічного спрямування, що виконуються в рамках проекту «Громадська Синергія» та сфокусовані на адаптації законодавства до стандартів ЄС та імплементації Угоди про асоціацію. Ми також запрошуємо до участі представників відповідних робочих груп обох Платформ, експертів проектів міжнародної допомоги.
У програмі Дискусійного майданчику:
- Загальна інформація про перетини екологічних та аграрних питань.
- Стратегія розвитку сільських територій у світлі екологічних вимог.
- Представлення проектів «Громадської синергії» в агро-еко галузі.
- Уроки нашого проекту.
- Потреби робочих груп Платформ у співпраці: погляд з різних сторін.
- Вплив співпраці ОГС на офіційний процес адаптації законодавства та імплементації Угоди про асоціацію.
- Приклади співпраці аграрних та екологічних структур, за участі ОГС, з досвіду міжнародних проектів в Україні.
- Визначення нагальних потреб та найближчі дії.
Участь у дискусії безкоштовна за умови попередньої реєстрації до 28 березня 2019 р. за посиланням. Кількість місць обмежена! Відібрані учасники отримають запрошення та програму 2 квітня.
Захід проходить в рамках проекту «Адаптація до законодавства ЄС: практика впровадження», що виконується МБО «Інформаційний центр «Зелене досьє» за фінансової підтримки Європейського Союзу та Міжнародного фонду «Відродження» в рамках грантового компоненту проекту «Громадська синергія» та під егідою Української сторони Платформи громадянського суспільства Україна-ЄС та Української національної платформи Форуму громадянського суспільства Східного партнерства.
Окремі думки, висловлені в матеріалах або озвучені на заході, є особистою позицією авторів/спікерів і необов’язково відображають точку зору Європейського Союзу та Міжнародного фонду «Відродження».