Допомогти побачити в темряві. Надати незрячим доступ до новин – просто

Початок: 14.12.2023 о 17:00
Закінчення: 14.12.2023 о 19:00
Адреса: вул. Володимирська, 5-Б, Київ,
Місце: Українсько-данський молодіжний дім

Завершено

posts_help_blind_1000x1500px
Допомогти побачити в темряві. Надати незрячим доступ до новин – просто

У четвер, 14 грудня, о 17:00 команда Мережі кіноклубів документального кіно  DOCU/CLUB та Українсько-данський молодіжний дім запрошують на перегляд документального фільму «Джованні та балет на воді» з аудіодискрипцією та обговорення способів доступності інформації для людей із порушеннями зору.

Російсько-українська війна створює для нашого суспільства чимало нових викликів. Один із них – це збільшення кількості людей з інвалідністю та врахування їхніх потреб.

Під час повномасштабного вторгнення значно зросла кількість життєво важливих новин, які є недоступними для слабозорих та незрячих людей. Офіційні органи влади публікують у ЗМІ та соцмережах надважливу для життя та здоров’я людей інформацію у вигляді зображень та інфографіки.

Інформативно? Так.
Лаконічно? Так.
Зручно? Так, але не для всіх.

Люди з порушеннями зору отримують інформацію завдяки спеціальним зчитувачам екранів. Ці зчитувачі не ідентифікують тексти на зображеннях. А отже, слабозорі та незрячі люди в більшості міст України не можуть ознайомитися з графіком відключення світла у разі блекаутів, не знають про деякі зміни в русі транспорту чи не в змозі самотужки знайти укриття на карті в разі небезпеки.

Інклюзія – це готовність суспільства пристосовуватися до індивідуальних потреб людей, а не навпаки. Щоб розв’язати питання доступності інформації для людей із порушеннями зору, кіноклуб Docudays UA при Львівській муніципальній бібліотеці за підтримки Мережі DOCU/CLUB провів адвокаційну кампанію, у результаті якої у Львові були розроблені та втілені рекомендації для ЗМІ із впровадження доступності новин.

Присутні на заході зможуть ознайомитися з цими рекомендаціями і підписати звернення до Київської міської ради з проханням посприяти впровадженню стандартів доступності на своїх ресурсах та у ЗМІ.

Про рекомендації з інформаційної доступності та їхнє втілення йтиметься під час обговорення фільму нідерландської режисерки Астрід Буссінк «Джованні й балет на воді». 

Фільм демонструватиметься з аудіодискрипцією – голосовим описом того, що відбувається на екрані, завдяки чому він став доступним для людей з порушеннями зору. Глядачі та глядачки за бажанням зможуть переглянути фільм у масках для очей, щоб відчути, як сприймають інформацію люди з порушеннями зору. 

Запрошуємо активну молодь і небайдужих дорослих на перегляд фільму й дискусію.

Коли: 14 грудня о 17:00.

Де: Українсько-данський молодіжний дім, вул. Володимирська, 5-Б (650 м від Михайлівської площі).

Вхід вільний. Обов’язкова попередня реєстрація тут