Музей Ханенків запрошує 18 та 21 травня на День музеїв. Вхід на всі заходи, крім в концерта-екскурсії “Голоси епох” – безкоштовний за попереднім записом.
Вартість участі в музичній екскурсії – 70 грн.
18.05 (середа)
День відкритих дверей
16:00 Відкриття виставки «Art and science»
Виставка присвячена дослідженням творів з колекції музею, що тривали протягом останніх років. На вас чекає розповідь про Принцесу Дейзі, художника в костюмі «гофтромпетера», загадки «скриньки нареченої», срібні кола «чінтамані» та інші таємниці старих майстрів.
21. 05 (субота)
День відкритих дверей
Спеціальна програма «ВІЗЕРУНКИ СВІТУ. Культурні ландшафти Європи й Азії в орнаментах Музею Ханенків» (в рамках цьогорічної теми Міжнародної ради музеїв (ICOM): «Музеї і культурні ланшафти»):
10:30 – 17:30 – Музейний квест «Візерунки світу», 2 варіанти (діти та дорослі).
Що таке орнамент? Чи це тільки прикраса – «музика для ока», а чи магічний знак? Повчимося вирізняти й розрізняти орнаменти. Дізнаємося символічний зміст найвідоміших візерунків в культурах Європи та Азії. У сучасному художньому матеріалі створимо нові інтеркультурні орнаментальні синтези – як талісман для себе або у подарунок. Серед учасників рівня для дорослих буде розіграно 25 місць на виставу фокусника Самюеля Жіананжеллі, що відбудеться 28-го травня о 16:00.
12:00 – Презентація нової екскурсії Олександр Ісайкової «Європейський костюм 14-19 століть та його оздоби». За попереднім записом.
На екскурсії дізнаємося про примхи моди і дивацтва модників, про технічні прилади, приховані під жіночими спідницями, про те, куди і навіщо прив’язували чоловічі панчохи і як фліртувати за допомогою жіночих, яка найголовніша деталь чоловічого вбрання в епоху готики і як мода вплинула на розповсюдження виделки та ще багато чого дивовижного.
14:00 – Майстер-клас для дітей 7-12 років «Орнамент в епоху глобалізації – який він?». За попереднім записом.
Що таке орнамент? Чи це тільки прикраса – «музика для ока», а чи магічний знак? Повчимося вирізняти й розрізняти орнаменти. Дізнаємося символічний зміст найвідоміших візерунків в культурах Європи та Азії. У сучасному художньому матеріалі створимо нові інтеркультурні орнаментальні синтези – як талісман для себе або у подарунок.
18:00 – Презентація нової музичної програми музею «Концерт-екскурсія «Голоси епох». Спільно з Ансамблем солістів «Благовість». За попереднім записом. Вартість – 70 грн.
Камерний концерт-екскурсія «Голоси епох» продовжує задум київських колекціонерів. Якби картина могла виспівати себе, як би це звучало? Яку музику могли «чути» шедеври музейної колекції в часи їхнього створення або побутування? За ініціативи київського ансамблю старовинної музики «Благовість» знавці мистецтва і музики спільно простежили і відновили історичні зв’язки художніх та музичних образів. До предметів мистецтва було дібрано споріднені за часом, стилем та історичним контекстом музичні твори. В результаті, епохи європейської історії – готика, Ренесанс, бароко, рококо – відкриються відразу у двох значущих і взаємно пов’язаних вимірах культури: живописному та музичному.
Телефон для запису: 235-32-90.
Будь ласка, візьміть до уваги, що кількість місць в екскурсійних групах обмежена (до 25 осіб). Група майстер-класу – 12 дітей віком від 7 до 12 років.
Джерело: khanenkomuseum.kiev.ua