Дебатний турнір Активної Громади (Дніпро)

Початок: 04.11.2023 о 11:00
Закінчення: 04.11.2023 о 14:00
Адреса: Дніпро, Дніпропетровська обл., Україна
Місце: платформа Zoom
ВГО “Інститут “Республіка”, ВІ “Активна Громада”

Завершено

ДЕБАТИ_жовтень 2023
Дебатний турнір Активної Громади (Дніпро)

Запрошуємо активну молодь, студентів взяти участь у регіональному дебатному турнірі в місті Дніпро

Всеукраїнська ініціатива “Активна Громада” оголошує старт прийому заявок від команд для участі у дебатному турнірі у Дніпрі. 

Дебати по всьому світу використовують для розвитку культури ведення дискусії та розвитку демократичних цінностей. Саме дебати допомагають розвиватися громадянському середовищу і вчать ухвалювати раціональні виважені рішення. Завдяки дебатам розвивається культура публічних дискусій, толерантне відношення до опонентів, а також – формуються навички аргументованого переконання.

Вже 7-й рік поспіль активна молодь бере участь у національних дебатах з політичних реформ і отримує цікаві призи та визнання. Регіональний дебатний турнір відбудеться за форматом Британські парламентські дебати на платформі ZOOM.

Про формат “Британський парламентарій”

Цей формат був сформований на початку ХХ століття в Великобританії, завдяки підтримці університетів Оксфорду та Кембриджу. Сьогодні він є офіційним форматом проведення Всесвітнього чемпіонату з парламентських дебатів в якому беруть участь більш ніж 300 команд з усього світу. Ці команди представляють коледжі та університети, а сам формат звикли вважати студентським.

ДАТА: 4 листопада (субота)
ЧАС: 11:00
МІСЦЕ: онлайн на платформі Zoom
ВАРТІСТЬ: безкоштовно

Як взяти участь?

Необхідно заповнити анкету, в якій ви реєструєте команду з 2 гравців. Запрошуємо до участі студентів закладів вищої освіти Дніпропетровської області. Реєстрація за посиланням.

Правила гри:

  1. Учасників розподіляють на дві палати парламенту: Уряд та Опозицію. Грають 4 команди: перший Уряд – перша Опозиція; другий Уряд – друга Опозиція. В кожній команді по 2 гравців. До складу першого Уряду та Опозиції входять: Прем’єр-Міністр та його заступник, Лідер опозиції та його заступник. До складу другого Уряду та другої Опозиції – член та секретар Уряду і член та секретар Опозиції.
  2. Уряд повинен запропонувати законопроєкт на тему дебатів та переконати суддю, що його варто прийняти. Опозиція – аргументувати не доцільність прийняття такого законопроєкту.
  3. Кожному гравцю надається 5 хвилин на виступ. Після кожного виступу представників з Уряду виступ переймає представник із Опозиції.
  4. Під час промови учасника гравець з протилежної команди може поставити запитання на яке відводиться не більше 15 секунд. Перша і 5 хвилина промови – “захищені”. Це означає, що спікеру в цей час не можна ставити запитання.

До участі запрошуються учасники у трьох вікових категоріях:

  • Студентство 1-4 курсів
  • Магістри та випускники (не більше 3 роки після закінчення університету)
  • Учні 10-11 класів

За додатковою інформацією звертайтеся:

Дмитро Чернишов, координатор Всеукраїнської ініціативи «Активна Громада» у Дніпрі; електронна пошта: [email protected], тел. 050-802-22-89

Дебати допомагають розвинути комунікативні навички, розширюють світогляд, формують навички красномовства та вчать нестандартно мислити.

Окрім цінних знань та практичних вмінь, команда-переможець регіонального турніру отримає призи від “Активної Громади” та візьме участь у національному дебатному турнірі, де зустрінеться з переможцями турнірів з інших регіонів.

Бажаємо успіху!

Довідка. Захід відбувається в рамках проєкту “Право вибору”, що підтримується Національним Демократичним Інститутом (NDI) за фінансування наданим Агентством США з Міжнародного Розвитку.

Примітка. Примітка. Всеукраїнська ініціатива “Активна Громада” – об’єднання людей та громадських рухів задля самоорганізації та участі у розв’язанні місцевих проблем. Ініціатива створена в рамках діяльності Інституту «Республіка».