Український форум благодійників запрошує на відкриту дискусію про спроби регулювання скринькових пожертв і фінансової звітності благодійних фондів та організацій.
Буде обговорено передовсім проект Закону України «Про внесення змін до деяких законів України щодо протидії зловживанням у сфері благодійництва», реєстр. № 3215. Організатори запрошують висловитися всіх, хто має досвід:
- збору пожертв через скриньки;
- публічного звітування про зібрані і використані у благодійних фондах та організаціях кошти.
Дата і час дискусії: Четвер, 3 грудня 2015 року з 11:00 до 13:00.
Місце проведення дискусії: Агентство «Укрінформ» (вул. Богдана Хмельницького, 8/16).
Вхід вільний. Попередня реєстрація обов’язкова.
Чому ця дискусія необхідна
2 жовтня 2015 року народним депутатом України Антоном Геращенком був зареєстрований проект Закону України «Про внесення змін до деяких законів України щодо протидії зловживанням у сфері благодійництва». Мета законопроекту – реформування чинного законодавства задля створення сприятливих умов розвитку благодійництва в Україні та впровадження ефективної системи контролю за зібраними благодійними пожертвами з боку держави і громади. Законопроектом пропонується запровадження окремих норм щодо організації збору, контролю благодійних пожертв, а також відповідальності за зловживання в цій сфері.
Детальний аналіз законопроекту засвідчив, що окремі запропоновані норми виходять за рамки законодавчого забезпечення скринькового збору та матимуть потенційні загрози у напрямку бюрократизації та обмеження діяльності благодійників.
Навіщо Вам брати участь в обговоренні
Ваша участь не просто важлива, а необхідна! Краще висловити свою думку ДО ухвалення законопроекту, ніж потім нарікати, що вкотре діяльність благодійників врегулювали без відома самих благодійників. Народний депутат Антон Геращенко та його помічники підтвердили участь у відкритій дискусії, тож Вашу позицію адресат почує безпосередньо з Ваших вуст.
Питання до дискусії
1. Чи готові банки до тісної співпраці із благодійниками щодо опломбування скриньок для збору благодійних пожертв індикаторною пломбою та на яких умовах?
2. Яким чином (періодичність, формат та підтверджувальні документи) благодійники мають звітувати про зібрані кошти? Як це має бути прописано в законодавстві?
3. Чи запропоновані законопроектом зміни до Адміністративного та Кримінального кодексу створюють усі необхідні умови для органів внутрішніх справ та поліції, щоб вони могли ініціювати затримання та судові справи щодо шахраїв у сфері благодійних пожертв?
4. Чи справді запропонований законопроект може зупинити поширення шахрайства у сфері скринькового збору благодійних пожертв, чи мають бути застосовані додаткові важелі та інструменти впливу?
Із запитаннями звертайтеся, будь ласка, до Лариси Жигун, координатора адвокасі-кампаній Українського форуму благодійників за тел. 044 425 92 94 або через e-mail: [email protected].
Необхідно повідомити про участь до 1 грудня 2015 року.