Акція “Порожні стільці” на підтримку українських заручників Кремля

Початок: 15.11.2020 о 12:00
Закінчення: 15.11.2020 о 13:00
Адреса: Київ, Україна
Місце: Софійська площа
Центр громадянських свобод та Український ПЕН

Завершено

15 листопада в Києві відбудеться акція “Порожні стільці” на підтримку українських заручників Кремля
Акція “Порожні стільці” на підтримку українських заручників Кремля

15 листопада о 12:00 на Софійській площі відбудеться правозахисна акція “Порожні стільці” на підтримку українських політв’язнів у Росії й Криму, а також полонених на окупованій частині Донецької та Луганської областей.  

Мета заходу – нагадати українцям і світовій спільноті про справи українців, незаконно ув’язнених у Росії та Криму за політичними мотивами, а також закликати представників влади використовувати кожну нагоду для їхнього звільнення.

15 листопада світ відзначає День ув’язненого письменника, або День порожніх стільців (Empty Chair Day). Відбувається це з ініціативи Міжнародного ПЕН з кінця 1980-х років, де порожні стільці на правозахисних акціях цього дня символізують авторів, які не можуть бути з нами через ув’язнення, переслідування, зникнення чи вбивство. 

У зв’язку з окупацією Криму та війною на сході України акція “Порожні стільці” в Україні вже кілька років присвячується не лише українським ув’язненим авторам, а й усім українським заручникам Кремля.

Організатори події – Центр громадянських свобод та Український ПЕН.

Під час заходу в Києві у рамках глобальної кампанії #PrisonersVoice відомі письменники, журналісти, актори та музиканти стануть голосом заручників Кремля і розкажуть їхні історії. Зокрема, участь в акції візьмуть письменники Андрій Курков та Лариса Денисенко, актори Антоніна Хижняк, Олеся Жураківська та Ахтем Сеітаблаєв, музикант Олександр Сидоренко (Фоззі), журналісти Юрій Макаров та Вахтанг Кіпіані.

Трансляція заходу відбуватиметься на Facebook-сторінках Крим.Реалії, Центру громадянських свобод, Українського ПЕН.

Головні медіапартнери акції – Крим.Реалії та Тиждень.

Український ПЕН та Центр громадянських свобод 10 листопада ініціювали у соціальних мережах флешмоб з нагоди Дня порожніх стільців.

За інформацією Центру громадянських свобод, станом на сьогодні щонайменше 234 українці перебувають в полоні в ОРДЛО, а також у тюрмах Російської Федерації та Криму утримують близько 99 громадян України за політичними мотивами.

Facebook event