Хто став переможцем конкурсу проектів соціальних стартапів ветеранів АТО?

Хто став переможцем конкурсу проектів соціальних стартапів ветеранів АТО?

8 червня  у Veteran Hub пройшов  форум соціального підприємництва: ветеранський бізнес. Місією форуму стало сприяння  розвитку спільноти ветеранського соціального підприємництва в Україні. В рамках форуму відбувся фінальний конкурс проектів соціального підприємництва ветеранів АТО та членів їх сімей. 10 фіналістів  регіонального відбору представили власні соціальні стартапи. Чотири найкращі проекти виграли  гранти у розмірі 52 000 грн кожному для старту бізнесу.

Форум проходив в рамках програми розвитку  соціального підприємництва для бійців АТО та членів їх сімей, що реалізується Українською Соціальною Академією за фінансової підтримки Фонду Захисників України (Канада), CNEWA Canada та Карітас-Спес Україна.

Найкращі проекти обирали  члени журі, які  оцінювали проекти конкурсантів та  надали поради щодо розвитку та втілення їх бізнесу:

Леонід Остальцев - український військовий і підприємець, засновник піцерії «Pizza Veterano», молодший сержант Збройних сил України, позивний  «Одуванчік», учасник російсько-української війни.

Лариса Микитьон - засновниця платформи для ветеранського бізнесу Veterano Service.

Сергій Сапатов - розробник, ідеолог та СЕО  проекту Finstream.

Богдан Купич -  віце-президент з розвитку бізнесу компанії «KM Core».

[caption id="attachment_198878" align="aligncenter" width="600"]Найкращі проекти обирали  члени журі Найкращі проекти обирали члени журі фінального конкурсу проектів соціального підприємництва ветеранів АТО та членів їх сімей[/caption]

Команда журі оцінювала  проекти за такими критеріями:

  1. Соціальна значущість: актуальність проблеми для цільової аудиторії, цінність і значимість внеску проекту в життя суспільства в цілому.
  2. Інноваційність: новизна рішення і нестандартність підходу до вирішення проблеми, переваги рішення в порівнянні з вже існуючими.
  3. Реалізація: рівень опрацювання бізнес-моделі, наявність ресурсів або розуміння, як їх отримати.
  4. Команда: досвід і потенціал членів команди проекту.

Після презентації проектів форум продовжився  відкритою дискусією “Соціальне підприємництво - інструмент соціально-економічної адаптації ветеранів АТО”. Учасники піднімали питання необхідності розвитку ветеранського бізнесу та актуальності  навчальних програм для ветеранів, було визначено кроки до побудови активної спільноти ветеранів-підприємців.

[caption id="attachment_198883" align="aligncenter" width="600"]Після презентації проектів форум продовжився  відкритою дискусією  “Соціальне підприємництво - інструмент соціально-економічної адаптації ветеранів АТО”. Після презентації проектів форум продовжився відкритою дискусією “Соціальне підприємництво - інструмент соціально-економічної адаптації ветеранів АТО”.[/caption]

Спікерами  дискусії були:

Роман Набожняк - засновник «Veterano Brownie»,

Valeriy Kokot - Експерт Інституту інклюзивного розвитку, соціальний  інвестор, досліджує соціальне підприємництво та інвестиції із соціальним впливом (Social Impact Investment),

Mykhaylo Melnyk - співзасновник та СЕО БФ «Українська Соціальна Академія»,

Григорій Галаган  - Перший заступник Міністра у справах ветеранів.

Модератором дискусії виступив:

Andriy Kozinchuk - військовий психолог, учасник АТО, ГО «Побратими».

На дискусії були присутні представники організації: «Ветерани спецназу», ГО «Поруч», «Юридична сотня», Спілки ветеранів війни з Росією та інші.

Після підведення підсумків  члени журі оголосили чотирьох  переможців фінального конкурсу програми розвитку соціального підприємництва  для бійців АТО та членів їх сімей:

Першим фіналістом став  підприємець  Ігорь Мироненко  з бізнес-моделлю відкритої  майстерні Bobry.in.ua  (FabLab).

[caption id="attachment_198920" align="aligncenter" width="600"]Ігорь Мироненко  з бізнес-моделлю відкритої  майстерні Bobry.in.ua  (FabLab) Ігорь Мироненко з бізнес-моделлю відкритої майстерні Bobry.in.ua (FabLab)[/caption]

 

FabLab буде пропонувати такі продукти та послуги в Сумах:

  • Аренда обладнання та простору. Всі відвідувачі простору матимуть доступ до унікального обладнання: верстати ЧПК, 3D принтери, 3D сканери, лазерний  гравер (список обладнання буде оновлюватись).
  • Навчання: проведення курсів, майстер класів, менторський супровід проектів.
  • Торгівля: продаж матеріалів (філамент, фанера, деревина), інструментів для CNC та готових  виробів майстрів.

Соціальний вплив:

  • Закладення фундаменту для створення конкурентоспроможних виробництв у місті Суми. Таким чином буде закладено передумови для подолання бідності в регіоні.
  • Обладнання простору, що буде доступний людям з інвалідністю.
  • Популяризація технічної творчості, підвищення престижності інженерно-технічних професій.

Другим переможцем став  Володимир Бабич, співзасновник кав’ярні «Поруч» з Краматорська.  Кав’ярня забезпечує діяльність центру підтримки ветеранів АТО та їх сімей «Поруч».

[caption id="attachment_198922" align="aligncenter" width="600"]Володимир Бабич, співзасновник кав’ярні «Поруч» з Краматорська. Володимир Бабич, співзасновник кав’ярні «Поруч» з Краматорська.[/caption]

 

Соціальний вплив:

  • Фінансова  підтримка діяльності Центру підтримки ветеранів АТО та їх сімей «Поруч» та розвиток ветеранського руху Донецької області.
  • Працевлаштування даних категорій населення в кав'ярні .

Бенефіціари: ветерани АТО\ ООС\ добровольці, їх родини, сім’ї загиблих ветеранів АТО.

Переможець конкурсу Вова Муляр  з Кам”янець- Подільського представив бізнес-план Antykor. Його підприємство буде займатися очищенням та фарбуванням покрівель дахів, відновленням естетичного вигляду дахової покрівлі будинків зі значною економією коштів і часу в порівнянні з його заміною. Підприємство  пропонує послуги фарбування за новітньою технологією та планує надавати робочі місця випускникам інтернатних закладів, що дозволить їм бути фінансово самостійними та допоможе адаптуватися в соціумі.

[caption id="attachment_198925" align="aligncenter" width="600"]Переможець конкурсу Вова Муляр  з Кам”янець- Подільського представив бізнес-план Antykor. Переможець конкурсу Вова Муляр з Кам”янець- Подільського представив бізнес-план Antykor.[/caption]

Ще одним переможцем з Сум стала Юлія Тригуб, яка презентувала  проект реабілітаційного центру допомоги «INSULT». Соціальна підприємиця  буде займатися реабілітацією та соціальною адаптацією людей, які перенесли інсульт. Реалізовувати його Юлія планує разом з її  чоловіком Андрієм, військовим лікарем. Перед створенням реабілітаційного центру учасники вже розпочали активну інформаційну кампанію з попередження та виявлення інсульту у місті Суми.

[caption id="attachment_198927" align="aligncenter" width="600"]Юлія Тригуб, яка презентувала  проект реабілітаційного центру допомоги «INSULT» Юлія Тригуб презентувала проект реабілітаційного центру допомоги «INSULT»[/caption]

Програма підтримки підприємців триватиме і після нагородження переможців до вересня 2019. Команда Української Соціальної Академії разом з менторами та викладачами програми надаватиме безкоштовні консультації з питань бухгалтерського обліку, юридичних послуг, просування на ринку.

 

To Top