З’явився мобільний додаток-методичка для правозахисників, які готують подання до Міжнародного кримінального суду

Global Rights Compliance, організація юристів-міжнародників, створила мобільний додаток «Основні стандарти розслідування» – методичку для правозахисників, які документують порушення міжнародного ...

49398070093_0dd8f9d31b_c
З’явився мобільний додаток-методичка для правозахисників, які готують подання до Міжнародного кримінального суду

Global Rights Compliance, організація юристів-міжнародників, створила мобільний додаток «Основні стандарти розслідування» – методичку для правозахисників, які документують порушення міжнародного гуманітарного та міжнародного кримінального права і передають інформацію до Міжнародного кримінального суду. Додаток безкоштовний, з версіями для користувачів мобільних телефонів на операційній системі Android та Apple. Для роботи він не потребує з’єднання з Інтернетом. Англомовна версія додатку вийшла у травні 2019 року. Відтепер доступна російськомовна версія.

«Міжнародне кримінальне і міжнародне гуманітарне право – це дуже складна сфера, нестача експертних знань у ній є проблемою у всьому світі. У цьому додатку ми спробували систематизувати та викласти цю експертну інформацію у стислій формі, щоб її могли застосовувати на практиці люди, які раніше не мали відповідного досвіду… Конфлікт в Україні триває вже шостий рік, але відкрито дуже мало кримінальних справ проти осіб, які скоїли військові злочини. Серед причин – і неможливість доступу до підозрюваних, і складність отримання доказів, і недостатнє знання відповідного законодавства. Останню з проблем допоможе вирішити цей інструмент», – розповів Уейн Джордаш, керуючий директор Global Rights Compliance, на прес-брифінгу в Українському кризовому медіа-центрі.

У додатку – 6 розділів. Перший ознайомлює з визначеннями понять, стандартами збору доказів та розслідування; другий – деталізує основні 10 правил та етичних аспектів розслідування. Третій – містить методичні рекомендації для підготовки до розслідування дотримання або недотримання стандартів міжнародного гуманітарного права. Четвертий – щодо збору та збереження доказів. П’ятий – про міжнародні кримінальні злочини та роботу з такими випадками. Шостий – про специфіку роботи Міжнародного кримінального суду.

У додатку є також інтерактивна функція: користувачі можуть порадитися з юристами Global Rights Compliance.

«Це дуже корисний додаток, прикро, що у нас не було його у 2014 році. Зараз українські організації більш-менш напрацювали досвід, але залишається питання стандартів і якості. Прокурори МКС зазначають, що інформація не завжди послідовна і відповідає стандартам», – зазначила Надія Волкова, директорка громадської організації «Українська правова консультативна група».

«Якби у нас був цей додаток раніше – не виникало б дуже багатьох питань, з якими ми зіткнулися у своїй роботі. Чим більше людей, які займаються безпосередньо збором інформації про порушення міжнародного гуманітарного права на окупованих територіях, ознайомляться з цим додатком, тим менше у них буде запитань, тим якіснішою буде інформація, подана до Міжнародного кримінального суду. І тим більше шансів, що особи, винні у скоєнні злочинів на окупованих територіях, будуть притягнені до відповідальності», – додав  Олександр Сєдов, експерт Кримської правозахисної групи.

Завантажити додаток можна за посиланнями: для Android, для Apple.

 

Джерело: УКМЦ.


Тематика публікації:  

Останні публікації цього розділу:

Фінал онлайн-програми UWE Hub 4.0: Час розпочати власну справу

ЮрШтаб запустив онлайн-платформу для отримання безкоштовної юридичної допомоги

На Харківщині оцінили збитки через втрати ґрунтів внаслідок війни

Триває набір на безкоштовні онлайн-групи підтримки

В Україні запустили безкоштовний онлайн-курс із фінансової грамотності

Перший ярмарок молодіжного підприємництва Junior EXPO-2024 відбувся в Івано-Франківську