Знімають документальне кіно й розвивають комунікабельність: 20 підлітків Донбасу вчаться у школі «DocUaDream»

Підлітки Золотого-1, Красногорівки, Лисичанська та Щастя мають 10-денну навчальну сесію в Школі документалістики та медіа DocUaDream. Це освітній проект, який реалізується в Києві за підтримки ...

Школа документалістики та медіа
Знімають документальне кіно й розвивають комунікабельність: 20 підлітків Донбасу вчаться у школі «DocUaDream»

Підлітки Золотого-1, Красногорівки, Лисичанська та Щастя мають 10-денну навчальну сесію в Школі документалістики та медіа DocUaDream. Це освітній проект, який реалізується в Києві за підтримки Українського культурного фонду. Учасники вчаться знімати і монтувати відео на професійній техніці, проводять інтерв’ю й конструюють сайти. А ще — будують команду й шукають власні сильні якості.

«Минув перший тиждень першої сесії Школи документалістики та медіа. Підлітки 14-17 років з прифронтових містечок Донеччини та Луганщини отримують базові знання й одразу випробовують їх на практиці. Ми подбали про те, щоб їхнє навчання було максимально комфортним, а візит до столиці подарував якомога більше позитивних емоцій, — розповідає керівниця проекту Наталя Ящук. — Нам важливо, щоб учасники зробили відкриття — в першу чергу, про самих себе. Зрозуміли свої сильні риси, надихнулися на їх розвиток. Саме тому в команді Школи є психологи й фасилітатори».

Школа «DocUaDream» — результат співпраці двох організацій — ГО «НОВИЙ ДОНБАС» і БО БФ «Громадяни». Така синергія дала можливість якісно поєднати навчальну й менторську складові. Перед стартом занять учасники мали щось на кшталт тімбілдінгу і тренінг з ненасильницької комунікації, додала Наталя Ящук. Весь навчальний процес супроводжується психологами проекту Оленою Казаковою і Наталією Опришко. Учасники мають ранкові й вечірні зустрічі з ними і завжди можуть отримати фахову підтримку.

Навчальна частина — це 30 годин теорії і ще більше — практики, зазначає керівниця навчальної частини й ідейна натхненниця Школи «DocUaDream» кінорежисерка Лариса Артюгіна.

«Маємо міжнародний викладацький склад. Це насамперед українські фахівці з багаторічним досвідом в кіно, журналістиці, операторській та режисерській справі — Ігор Малахов, Роман Хімей, Олена Макаренко, Петро Цимбал. Відомий фотограф Ігор Гайдай та IT-фахівчиня Ірина Щербина. А також — Анна Короткіна-Бродських зі США та Марта-Дарія Кінава з Білорусі. Всі вони щедро діляться знаннями й одразу ж дають можливості перевірити все на практиці», — розповіла Лариса Артюгіна.

Після короткого інструктажу учасники Школи отримали до рук свої перші відеокамери, штативи й мікрофони. Вони мають серйозні задачі — відзняти і змонтувати документальне кіно, зробити текстове інтерв’ю й документальний фотопортрет, додала Лариса Артюгіна. Всі ці матеріали підлітки розмістять на власноруч створених сайтах. Екватор навчання вже подолано — минув перший навчальний тиждень. Далі — більше! На учасників також чекають мотиваційні зустрічі із зірковими спікерами, захист й представлення своїх проектів та вручення дипломів.

Проект реалізується за підтримки УКФ. Думка авторів може не збігатися з офіційною позицією УКФ.

@UkrainianUP @mriinikiua @ucf.ua @newdonbassngo @docUA.Platform @docuadream @kooperativ.afisha @kanal_dom

#запідтримкиукф #укф #медіашкола #медіашколаДонбасу #медіа #школадокументалістики #медіашколадляпідлітків


Тематика публікації:                      

Останні публікації цього розділу:

Підсумки 2021 та тренди 2022 року для організацій, партнерств та коаліцій

Опитування соціальних підприємців та можливість отримати ресурси для промоції

Запущено краудфандингову кампанію: піар і реклама

Стартував дослідницький проєкт з удосконалення інформаційної політики органів місцевого самоврядування

Триває проєкт «Екологічний контроль громади»

Документальний серіал про психологічну реабілітацію ветеранів АТО/ООС вийде на екрани вже у березні