Жіночі організації запустять онлайн портал стратегічної інформації у сфері гендерної рівності

Київський інститут гендерних досліджень від сьогодні приєднався до роботи проєкту «Жінки України: залучені, спроможні, незламні», котрий виконується Міжнародною організацією «Пакт». Двосторонній ...

Додано:
Marfa Skoryk

IT digital coaching coders coding women жінки навчання
Жіночі організації запустять онлайн портал стратегічної інформації у сфері гендерної рівності

Київський інститут гендерних досліджень від сьогодні приєднався до роботи проєкту «Жінки України: залучені, спроможні, незламні», котрий виконується Міжнародною організацією «Пакт».

Двосторонній Меморандум спільних дій у забезпеченні доступу до стратегічної інформації з прав жінок та гендерної рівності в Україні 30 грудня 2020 р. підписали директорка Київського інституту гендерних досліджень д-р Марфа Скорик та директорка Пакт в Україні п. Альона Герасимова.

Pact-kigs-memorandum-december-30-2020-ukr-fin

Ця спільна ініціатива повинна завершитись розробкою та запуском Онлайн порталу стратегічної інформації у сфері гендерної рівності, котрий створюється та буде запущений за проєктом ПАКТу протягом 2021 року.

Очікується, що організації-підписантки внесуть кожна свій вклад у цей процес, зокрема, розробивши та спільно зреалізувавши пропозиції щодо

  • • необхідних і достатніх показників гендерної статистики та інших даних, показових для становища дівчат і жінок в Україні,
  • • їх оптимальної візуалізації на онлайн порталі, та організації спільної роботи з наповнення онлайн-порталу даними,
  • • проведення національних і регіональних консультацій зацікавлених сторін та інших заходів з бенефіціарами стратегічної інформації у сфері гендерної рівності,
  • • співпраці в рамках Робочої групи – утвореного в рамках національної платформи «Рівні права та можливості» консультативно-дорадчого органу при Урядовому Уповноваженому з питань гендерної політики, що обговорить та погодить дизайн онлайн порталу, систему його наповнення даними.

Ця співпраця зі сторони Київського інституту гендерних досліджень виконується в рамках його поточного проєкту «Жіноча правозахисна моніторингова ініціатива», котрий імплементується КІГД за підтримки Швейцарського Бюро співробітництва в Україні протягом 2019-2021 років.

У рамках цього проєкту дослідниці й експертки КІГДу розробляють, тестують та пілотують систему національних гендерних показників, придатних для всебічного моніторингу прав жінок в Україні на національному, галузевому та / або місцевому рівнях.

Київський інститут гендерних досліджень, заснований 1999 року як незалежна й неприбуткова дослідницька організація, вже понад 20 років провадить активну моніторингову роботу з дотримання в Україні прав жінок та гендерної рівності. Зараз КІГД є одною з ключових українських неурядових правозахисних організацій, котрі обстоюють права жінок на практиці.

 


Тематика публікації:            

Останні публікації цього розділу:

Чат-бот допомагає поліцейським протидіяти злочинам на грунті ненависті

ГО «Агенти змін!» запрошує в проект «Розбудова мостів між жінками-підприємницями та місцевими органами влади в регіоні Азовського моря»

Управління освітою у військово-цивільних адміністраціях. Що не так із ВЦА?

Стратегія, планування та успішний досвід для розвитку громад

Леся Українка: 150 імен

Про Clubhouse, неаполітанську піцу та душу ресторану: найцікавіші ідеї зустрічі молоді з рестораторами