Українська національна плафторма ФГС СхП закликала міжнародну спільноту відреагувати на обшуки та затримання журналістів та правозахисників у Білорусі

Керівний комітет Української національної платформи Форуму громадянського суспільства Східного партнерства (УНП ФГС СхП) підтримав заяву Координаційного комітету Білоруської національної платформи ...

zayava-KK_Bilorus-300x271
Українська національна плафторма ФГС СхП закликала міжнародну спільноту відреагувати на обшуки та затримання журналістів та правозахисників у Білорусі

Керівний комітет Української національної платформи Форуму громадянського суспільства Східного партнерства (УНП ФГС СхП) підтримав заяву Координаційного комітету Білоруської національної платформи Форуму громадянського суспільства Східного партнерства та звернувся до міжнародної спільноти щодо ситуації з правозахисниками та журналістами в Білорусі.  

У заяві йдеться про те, що 16 лютого 2021 року відбулись обшуки та затримання понад 30 правозахисників та журналістів Білорусі, серед яких члени Форуму громадянського суспільства Східного партнерства (Правозахисний центр “Вясна” та Білоруська Асоціація Журналістів). Обшуки пройшли в офісах цих організацій, а також у квартирах понад 30 правозахисників та журналістів по всій країні. 

Керівний комітет Української національної платформи Форуму громадянського суспільства Східного партнерства висловлює засудження ситуації з правами людини в Білорусі: 

  • Вимагаємо припинити переслідування і тиск на правозахисників і журналістів в Білорусі. 
  • Закликаємо міжнародну спільноту використати всі можливі засоби, щоб зупинити порушення прав людини в Білорусі. 
  • Просимо міжнародну спільноту максимально поширити інформацію про ситуацію з правами людини, положенням правозахисників і журналістів в Білорусі. 
  • Закликаємо відповідні структури ООН (UN Human Rights Council, United Nations Human Rights) негайно надати реакцію на захист правозахисників та журналістів. 

Члени Керівного комітетуУкраїнської національної платформи Форуму громадянського суспільства Східного партнерства 

Довідкова інформація:  

Українська національна платформа Форуму громадянського суспільства Східного партнерства (УНП) – це мережа з понад 150 громадських організацій України, створена у 2011 р., що відстоює українські інтереси в рамках Східного партнерства. Платформа є частиною Форуму громадянського суспільства Східного партнерства – об’єднання представників громадських організацій України, Грузії, Молдови, Білорусі, Вірменії, Азербайджану, а також ЄС. Форум допомагає громадським організаціям регіону Східного партнерства адвокатувати важливі для їх країн питання на рівні ЄС, сприяє аналітично-адвокаційній діяльності та обміну досвідом між організаціями громадянського суспільства  регіону, здійснює громадський моніторинг виконання цілей Східного партнерства. 


Тематика публікації:    

Останні публікації цього розділу:

Бізнес під час війни: як залучати кошти, нових клієнтів та адаптуватися до нових реалій

Благодійний фонд "Імпульс.ЮА" допомагає жінкам-переселенкам та їхнім дітям долати негативні наслідки війни

Росіяни намагаються нас зламати фейками: як з цим боротися?

Завершилася VIII Всеукраїнська школа волонтерів

"Не додавай роботи": в Україні стартувала всеукраїнська інформаційна кампанія на підтримку поліції, медиків і рятувальників

eHealth в Україні: що це і як працює?