Запущено онлайн-курс «Як організувати роботу кіноклубу. Базовий курс для модераторів-початківців»

Навчайтесь на онлайн-курсі від Мережі DOCU/CLUB та відкривайте власний кіноклуб медіапросвіти з прав людини Docudays UA!Якщо ви мріяли відкрити кіноклуб та обговорювати якісне кіно, або шукали ...

кінопоказ фото 2
Запущено онлайн-курс «Як організувати роботу кіноклубу. Базовий курс для модераторів-початківців»

Навчайтесь на онлайн-курсі від Мережі DOCU/CLUB та відкривайте власний кіноклуб медіапросвіти з прав людини Docudays UA!

Якщо ви мріяли відкрити кіноклуб та обговорювати якісне кіно, або шукали додаткові інструменти для просвітництва у сфері прав людини та розвитку критичного мислення, то ця новина для вас! Команда Мережі DOCU/CLUB розробила онлайн-курс «Як організувати роботу кіноклубу. Базовий курс для модераторів-початківців». Ви можете безкоштовно прослухати лекції та ознайомитися з діяльністю організації на сайті.

«У період між березневим та мандрівним фестивалем Docudays UA з 2014 року в Україні працює Мережа кіноклубів, бо сотні людей писали, телефонували та запитували, де ще можна побачити фестивальні фільми протягом року. У кіноклубах глядачі не тільки дивляться документальне кіно, але й обговорюють його з модераторами та експертами з прав людини. З 2020 року кінопокази та обговорення також проходять в онлайн форматі»,  розповіла виконавча директорка Міжнародного фестивалю про права людини Docudays UA, Світлана Смаль.

Зареєстровані кіноклуби мають доступ до медіатеки Мережі DOCU/CLUB, яка на сьогодні має 112 фільмів, серед яких номінанти кінопремії «Оскар», призери кінофестивалю «Санденс» та інших знакових фестивалів.

На кінець 2020 року в Мережі DOCU/CLUB 334 кіноклуби. Організація постійно розширюється та залучає нових учасників.

«Щороку Мережа DOCU/CLUB отримує більше 100 заявок на відкриття власного кіноклубу з медіапросвіти від учителів та викладачів, бібліотекарів і культурних менеджерів, громадських активістів та правозахисників. Усі вони мають різний досвід та різний ступінь обізнаності як про права людини, так і про документальне кіно, але всіх їх об’єднує впевненість у тому, що розуміння, захист та дотримання прав та свобод починається, перш за все, з діалогу, готовності ділитися думками та чути один одного. Тож ми розробили цей онлайн-курс для тих, хто тільки готується відкрити кіноклуб або щойно його зареєстрував» зазначає Олена Шульга, керівниця Мережі DOCU/CLUB.

fb cover

Курс включає практичні лекції експертів/-ок на теми прав людини, історії кінематографу та документалістики як його початку, а також розповідає про залучення нової аудиторії та ведення соціальних мереж, планування та організацію кінопоказів і обговорень як правопросвітницьких подій, включно з практиками модерації складних тем.

Спікер(-к)и курсу:

  • Світлана Смаль, виконавча директорка Міжнародного фестивалю про права людини Docudays UA;
  • Олена Шульга, керівниця Мережі DOCU/CLUB;
  • Ксенія Шиманська, директорка Правозахисного департаменту Docudays UA;
  • Ольга Бірзул, кураторка, очільниця сектору кіно в Українському Інституті;
  • Олександр Войтенко, спеціаліст з освіти у сфері прав людини громадської організації «МАРТ»;
  • Дар’я Аверченко, директорка Комунікаційного департаменту Docudays UA.

Загальний час, необхідний для перегляду всіх дев’яти лекцій курсу  близько трьох з половиною годин, але немає обмежень щодо графіку проходження курсу. Кожна лекція має також підтеми, у разі необхідності можна переслухати фрагмент або всю лекцію повністю. Курс доступний для перегляду за посиланням на сайті Мережі DOCU/CLUB. По завершенню курсу є можливість пройти тест, подати заявку на реєстрацію кіноклубу Docudays UA на сайті та отримати сертифікат курсу з доступом до модерації власного кіноклубу.

 

Проєкт «Мережа DOCU/CLUB — за реформи!» фінансується Європейським Союзом та Національним фондом на підтримку демократії.

 

Джерело: Docudays UA.


Тематика публікації:      

Останні публікації цього розділу:

Чат-бот допомагає поліцейським протидіяти злочинам на грунті ненависті

ГО «Агенти змін!» запрошує в проект «Розбудова мостів між жінками-підприємницями та місцевими органами влади в регіоні Азовського моря»

Управління освітою у військово-цивільних адміністраціях. Що не так із ВЦА?

Стратегія, планування та успішний досвід для розвитку громад

Леся Українка: 150 імен

Про Clubhouse, неаполітанську піцу та душу ресторану: найцікавіші ідеї зустрічі молоді з рестораторами