Закупівлі у громадах — відбувся п’ятий випуск онлайн-платформи “Територія громади: чесно та експертно”

П’ятиріччю набуття чинності закону «Про публічні закупівлі» був присвячений п’ятий випуск онлайн-платформи «Територія громади: чесно та експертно», яку проводить Громадське Партнерство «За прозорі ...

Знімок екрана 2021-07-15 о 19.04.28
Закупівлі у громадах — відбувся п’ятий випуск онлайн-платформи “Територія громади: чесно та експертно”

П’ятиріччю набуття чинності закону «Про публічні закупівлі» був присвячений п’ятий випуск онлайн-платформи «Територія громади: чесно та експертно», яку проводить Громадське Партнерство «За прозорі місцеві бюджети!».

У випуску брали участь експерт Партнерства Артур Чемерис, начальниця відділу кадрового та правового забезпечення Прибужанівської громади Ольга Циркунова і головний спеціаліст-юрисконсульт управління житлово-комунального господарства та капітального будівництва Вознесенської громади Володимир Бінько.

Знімок екрана 2021-07-15 о 19.01.47

Як нагадав Артур Чемерис, незабаром минає п’ять років з того часу, як закупівельники керуються у своїй роботі цим законом, і це – найбільший термін існування спеціалізованого закупівельного нормативно-правового акту.

Під час платформи експерт наголосив на важливості для територіальних громад посади уповноваженої особи:

«Керівники громад мають розуміти важливість роботи уповноважених осіб, адже це люди, які можуть своїми фаховими знаннями економити час, людський ресурс і бюджетні кошти, якщо вони сумлінно підходять до планування і проведення закупівель. Фактично ці посадовці забезпечують стабільність у громаді, тому що доволі часто недосвідчений закупівельник може припуститися багатьох помилок, а це у свою чергу може затягнути закупівлі або й взагалі їх зірвати. У результаті – невідремонтовані дороги, непридбані продукти харчування для школи, відсутність ліків у медзакладах і так далі», – зауважив він.

За його інформацією, згідно із законодавчими змінами, з 1 січня 2022 року уповноважені особи будуть складати тести, аби регулярно підтверджувати свій рівень знань.

Знімок екрана 2021-07-15 о 19.04.28

«На мій погляд, треба, щоб законодавство зобов’язувало роботодавців направляти уповноважених осіб на навчання. Дуже рідко в наш час зустрічається людина, яка працює уповноваженою особою і готова віддавати свої кошти на навчання і підвищення кваліфікації. А сільська рада, яка б виділяла на це кошти, – ще більша рідкість. А це дуже й дуже неправильно, бо від фаховості уповноваженої особи залежить дуже багато в роботі місцевої влади», – пояснила начальниця відділу кадрового та правового забезпечення Прибужанівської громади Ольга Циркунова.

Під час онлайн-дискусії юрисконсульт Володимир Бінько навів практичні приклади закупівель, розповів, які виникають проблеми, зокрема й технічні, під час тендерних процедур тощо. При цьому експерти рекомендували громадам мати декілька паралельних кабінетів і користувалися різними майданчиками.

Крім того, Артур Чемирис схарактеризував типові помилки під час закупівельних процедур:

- Дискримінаційні вимоги
- Безпідставне відхилення або невідхилення тендерної пропозиції
- Некоректне формулювання рішень
- Механічні помилки

Окрему увагу учасники онлайн-випуску приділили проблемам, які виникають у закупівельників у зв’язку з недоброчесною поведінкою постачальників послуг: «Недобросовісні учасники – це велика проблема. Це і тиск на керівництво уповноважених осіб, і погрози, і телефонні дзвінки… З усім цим ми стикаємося у своїй роботі, але про це не дуже прийнято говорити. Але важливо, щоб керівництво громади усвідомлювало: незалежна позиція закупівельник, дотримання законодавства і об’єктивне ставлення до всіх учасників тендерних процедур – це наша основа основ», – переконана Ольга Циркунова.

Переглянути випуск онлайн-платформи можна тут.
Переглянути всі п’ять випусків: .

***
Громадське партнерство «За прозорі місцеві бюджети!» започаткувало перший в країні експертний інформаційно-роз’яснювальний онлайн-майданчик, який працюватиме наживо у режимі реального часу. Перший випуск онлайн-платформи відбувся 18 травня і був присвячений діяльності комунальних підприємств громад.

Громадське Партнерство «За прозорі місцеві бюджети!» – це перша та єдина в Україні мережа громадських організацій, яка фокусується на питаннях підвищення стандартів доброчесності, прозорості та ефективності бюджетного процесу на місцевому рівні і забезпечені участі громадян у ньому. До його складу входять 19 громадських організацій та ЗМІ з 15 областей України.


Тематика публікації:    

Останні публікації цього розділу:

Понад 200 учнів з двох областей взяли участь у ярмарку підприємництва Junior EXPO-2024 в Хмельницькому

Яких інтеграційних заходів потребують ВПО на третьому році війни

Мережа правового розвитку — 2024: інновації інструментів доступу до правосуддя та відповідальне членство

Skills4Recovery та JA Ukraine провели ярмарок молодіжного підприємництва Junior EXPO-2024 у Хмельницькому

Український молодіжний фонд уклав Меморандум з ЮНІСЕФ

Покращення відчуття безпеки в громадах або Нові змісти «Правоспроможної громади»