Якою має бути сфера охорони здоров’я через 10 років: в УКУ презентували Маніфест здорового суспільства

12 травня в Українському Католицькому Університеті (УКУ) відбулась зустріч засновників Маніфесту здорового суспільства Олега Петренка, Володимира Курпіти, Тетяни Гавриш, Павла Ковтонюка, Вікторії ...

Додано:
hromada

Якою має бути сфера охорони здоров’я через 10 років: в УКУ презентували Маніфест здорового суспільства

12 травня в Українському Католицькому Університеті (УКУ) відбулась зустріч засновників Маніфесту здорового суспільства Олега Петренка, Володимира Курпіти, Тетяни Гавриш, Павла Ковтонюка, Вікторії Тимошевської та Михайла Довгопола зі студентами магістерських програм з публічного управління та адміністрування: лікарями, керівниками медичних закладів, лідерами громадських організацій, освітянами, ветеранами АТО, бізнесменами, інженерами та соціологами.

Маніфест здорового суспільства в УКУ
“Зустрічі в такому сакральному місці як Український Католицький Університет з групою людей, які навчаються управляти в охороні здоров’я, які переосмислюють власний розвиток – це саме та точка відліку,  де Маніфест може жити своїм життям”, – зазначив Олег Петренко.

1Маніфест здорового суспільства в УКУ

Під час заходу учасники обговорили основні ідеї та цінності, викладені в документі-візії, ключові ролі держави, громади, лікаря та незалежних інституцій, акцентували увагу на необхідності розвитку індексу людського капіталу, ділилися історіями та інсайтами, а також подискутували на різні теми:  від пенсійного забезпечення до зміни в системі медичної освіти. 

Маніфест здорового суспільства в УКУ

На думку Володимира Курпіти, це говорить про те, що суспільство починає думати про медицину значно ширше, ніж лише надання медичної допомоги.

“Я дуже вірю в те, що кожне наступне покоління буде осучаснювати Україну і ми вийдемо з епохи феодалізму і увійдемо відразу в епоху, де буде існувати вільна людина, яка здатна відповідати за свої вчинки та творити зміни на користь суспільства.

Маніфест здорового суспільства в УКУ

Лікарка-інфекціоністка,  студентка УКУ з  публічного управління та адміністрування у сфері охорони здоров’я Олена Бідованець стверджує:  Маніфест – важливий для всіх, тому що здоров’я — питання значно ширше, ніж «медицина». “За фахом я сама лікар. І раніше я вважала, що здоров’я – це більше про лікарів. Однак,  прочитавши Маніфест, я зрозуміла, що в ньому йдеться не тільки про спільноту медиків, а загалом про суспільство.  Про кожного, хто як я є лікарем, пацієнтом, працівником.”

Автори Маніфесту впевнені: такі зустрічі потрібні, але необхідно щоб змінювалась не тільки аудиторія, а й спікери. 

Маніфест здорового суспільства в УКУ

“Ми вперше комунікували про Маніфест з широкою аудиторією. І отримали не тільки чесний фідбек від присутніх, але й додаткову енергію і підтримку. Це говорить про те, що є суспільний запит на зміни, про дизайн яких ми говоримо в Маніфесті. Я сподіваюсь і вірю, що цей Маніфест стане вірусним, і що саме ця зустріч дуже цьому допоможе”, – наголосила Тетяна Гавриш.

Маніфест підготовлений в рамках проєкту «Залучення громадськості до аналізу впровадження стратегії реформи охорони здоров’я та розробка нового етапу до 2030 року» за підтримки Міжнародний Фонд ВідродженняПозиція МФ «Відродження» може не збігатися з думкою засновників документу.


Тематика публікації:    

Останні публікації цього розділу:

За підтримки U-LEAD у 48-ми громадах створили плани комунікації змін

У громадах за підтримки U-LEAD покращується взаємодія з волонтерськими середовищами

Радимось з громадою: чому важливо залучати жителів до прийняття рішень у громадах

Революція Гідності 10 років потому: дискусія за участі активістів Євромайдан SOS та Крим SOS

Розвиток компетентностей: стратегічне планування та менеджмент проєктів для членів та волонтерів ГО

Цивільні полонені та їхні родини майже не знають про свої права – правозахисники