Веснянська об’єднана громада обговорила створення дієвої демократичної моделі розвитку та відповідні нормативно-правове та ресурсне забезпечення

11 липня представники органів місцевого самоврядування, Перший миколаївський місцевий центр з надання БВПД, Фонд розвитку м. Миколаєва (ГО «Фонд розвитку м. Миколаєва» (ФРММ) та ТОВ «Архізем» ...

Додано:
frgn

19884446_867303870092106_1533638721786758615_n-300x225
Веснянська об’єднана громада обговорила створення дієвої демократичної моделі розвитку та відповідні нормативно-правове та ресурсне забезпечення

11 липня представники органів місцевого самоврядування, Перший миколаївський місцевий центр з надання БВПД, Фонд розвитку м. Миколаєва (ГО «Фонд розвитку м. Миколаєва» (ФРММ) та ТОВ «Архізем» обговорили дієву демократичну модель розвитку та відповідні нормативно-правове та ресурсне забезпечення.

За підсумком наради досягнуто домовленість про співпрацю при розробці Стратегій розвитку, Статуту територіальної громади, генеральних планів сіл об’єднаної територіальної громади.

Фонд допоможе у залученні грантів/інвестицій для формування та реалізації стратегії та згуртує активістів сіл громади навколо побудови власного добробуту у спроможної Веснянської громади. Як підмітив директор Фонду Михайло Золотухін:

«…Фонд вже має відповідний успішний досвід співпраці з об’єднаним громадами Миколаївщини як «Ресурсний центр сприяння місцевої демократії Миколаївщині» за кошти МФ «Відродження». Ще у грудні 2015 р. сільська рада Куцурубської ОТГа, міська Баштанська ОТГ затвердили Статути. А також, об’єднані громади, як юридичні особи публічного права, захистились законодавством України від спроб інших зробити щось без згоди з їх членами. Статути мають демократичні процедури захисту прав та врахування інтересів мешканців сіл при прийнятті рішень сільради та ії виконавчих органів. Таким чином ми формуємо умови для правової спроможності об’єднаних громад. У березні 2017 р. розроблено стратегію розвитку Куцурубської сільської громади до 2026 та триває експертний супровід ії реалізації.

19884098_867303903425436_5935625848568031235_nСаме на формуванні дієвої стратегії при виживанні та розвитку ОТГ, відпрацюванні статутних процедур самоорганізації і демократії участі спрямовано наш сервіс. За підтримки різних міжнародних донорів ми допомагаємо налагодити ефективний місцевий бюджетний процес на основі доброчесного запровадження програмно-цільового методу. Триває громадський аудит в Бащтанській, Воскресенській та Мостівській ОТГ. Тож так ми допоможемо і Веснянської ОТГ на шляху да правової та ресурсної спроможності…».

За допомогою ФРММ у грудні 2015 р. перша та єдина на Миколаївщтні Куцурубська сільська об’єднана рада.

Вікторія Царьова представила сервіси Першого миколаївського місцевого центру безоплатної вторинної правової допомоги (БВПД),  презентувала можливості центру БВПД з надання мешканцям сіл об’єднаної громади безоплатної вторинної правової допомоги та з її ініціативи було надано рекомендації щодо налагодження роботи з юристом органів місцевого самоврядування об’єднаної громади. Також заплановані додаткові виїзні правові консультації для мешканців сіл Веснянської ОТГ.

Представник ТОВ «Архізем» Віталіна Іскандірова презентувала практичний досвід та можливості ТОВ у розробці генерального плану сіл ОТГ, де, зокрема, завершується розробка генерального плану с. Куцуруб.

На переконання Веснянськогого голови Леоніда Мухарського: «…Сподівємось на співпрацю з Фондом та командою , що взяла участь у нараді. Плануємо разом сформувати Статут, Стратегию Генеральний план сіл ОТГ та залучити ресурси для її реалізації. Разом ми можемо утворити дієву об’єднану громаду у якої буде добробут, злагода та гармонія…».

Формування спроможної Веснянської сільської об’єднаної громади триває!

Прес-служба ГО «Фонд розвитку м. Миколаєва»
Тел. (0512) 47-38-79
_________________________________________________________________________
Нарада відбулась в рамках проекту ГО «Фонд розвитку міста Миколаєва» на тему: «Дієва місцева демократія у селах і містах Миколаївщини» за підтримки МФ «Відродження».

Навчання є черговим заходом проекту «Залучення мешканців сіл та міст до формування та комплексного розвитку спроможних територіальних громад», що реалізується Фондом при партнерстві з Миколаївською облрадою, Миколаївською ОДА згідно рішення облради №7 від 30.07.2015 р. «Про затвердження Плану заходів з реалізації у 2015-2017 роках…» та на виконання завдання 3.2.2. Стратегії розвитку Миколаївської області на період до 2020 року».


Тематика публікації:          

Останні публікації цього розділу:

Вийшла друком книга про українських в'язнів нацистського концтабору Маутгаузен

За перше півріччя 2020 року правозахисники зафіксували 48 випадків переслідування активістів

8 громад відібрано для нового проєкту спілки «Громадські ініціативи України»

Майже сто мільйонів гривень втратив Тернопіль через карантин

Важливо бути в потрібному місці в потрібний час

Доступне кредитування WNISEF для соціальних підприємств зі Сходу України. Що і як?