Як консалтинг впливає на розвиток бізнесу: ЄБРР про результати співпраці з МСБ в Україні

Представники ЄБРР розповіли про вплив консалтингової допомоги на розвиток українського малого та середнього бізнесу (МСБ) на прикладі співпраці з компанією «Бест Альтернатива», відомою під торговою ...

Додано:
IvanYurchuk

EBRD_photo 1
Як консалтинг впливає на розвиток бізнесу: ЄБРР про результати співпраці з МСБ в Україні

Представники ЄБРР розповіли про вплив консалтингової допомоги на розвиток українського малого та середнього бізнесу (МСБ) на прикладі співпраці з компанією «Бест Альтернатива», відомою під торговою маркою World`sRice, завдяки фінансуванню уряду США.

 «Понад 9500 робочих місць створив малий та середній бізнес завдяки співпраці з ЄБРР та сприянню донорів у напрямі консалтингу з 2010 року. Ми активно підтримували й підтримуємо зелені технології, жіноче підприємництво, бізнес у регіонах, розвиток діджиталізації. Ми робимо це через секторальну, експортну та навчальну допомогу, консалтингові проєкти у сфері маркетингу, створення вебсайтів, налагодження бізнес-процесів, організаційної структури тощо. Наприкінці 2019 року саме вчасно запустили онлайн-платформу експертних рішень MEREZHA. Нам важливо показати, що для розвитку бізнесу звичною практикою є залучати експертів, а не робити все самостійно», – зазначила Катерина Рігг, керівниця напряму підтримки та розвитку МСБ, ЄБРР, Україна. 

Починаючи із 2010 року і дотепер серед результатів консалтингової підтримки МСБ Катерина Рігг назвала такі:

 • понад 9500 робочих місць створив малий та середній бізнес
 • 86% учасників відмітили зростання обороту
 • 22% підприємств збільшили експорт
 • 43% вдруге скористалися консалтинговим проєктом.

ЄБРР супроводжує консалтингові проєкти в різних сферах, допомагає з вибором експерта, а також компенсує 50% витрат завдяки фінансуванню донорів. Зокрема, проєкт із «Бест Альтернатива» був реалізований за фінансової підтримки уряду США.

EBRD_photo 1

 «Бест Альтернатива» – український виробник високоякісних круп та імпортер рису з Таїланду, В’єтнаму, Камбоджі, Індії та Пакистану. Підприємство звернулося до ЄБРР з метою впровадити систему менеджменту якості та безпеки харчових продуктів.

«Ми розуміли, що для виходу на міжнародний ринок повинні відповідати найвищим стандартам якості. Впровадити таку систему допомогла саме участь у консалтинговому проєкті з ЄБРР та США», – коментує генеральний директор компанії Віталій Авєркін.

 Як результат співпраці з ЄБРР та урядом США компанія «Бест Альтернатива» виокремлює такі досягнення в роботі:  

 • завдяки впровадженню системи HACCP робота на підприємстві стала системною, більш спланованою, а продукція конкурентоспроможною на ринку;
 • впровадження системи залучило працівників до процесу створення процедурної документації, що вплинуло на якість роботи, її структурність та ефективність;
 • щорічний аудит сертифікації компанія проходить з високим балом;
 • стрімкий розвиток підприємства дав змогу планувати будівництво зерносховища;
 • ВГО «Українська спілка целіакії» високо оцінила співвідношення ціни та якості безглютенової продукції компанії, адже за якістю вона не поступається імпортованим товарам, а коштує дешевше.

«Ми також впровадили систему міжнародних стандартів AOECS для людей з непереносимості глютену, почали виробництво нових видів товарів, а саме пресованої соняшникової олії та безглютенових сумішей для випічки. Це дало нам змогу розширити асортимент продукції та клієнтську базу, а також збільшити оборот на 30%», – розповідає про результати співпраці з ЄБРР та США Віталій Авєркін

ЄБРР планує реалізувати близько 100 консалтингових проєктів у 2021 році. Наразі триває прийом заявок на грантову підтримку на наступний рік. Для того, щоб залучити професійних консультантів, які допоможуть компанії побудувати стратегію та трансформувати бізнес, а також щоб покрити частково (компенсація 50% завдяки фінансуванню донорів) вартість реалізації проєкту, необхідно відповідати таким критеріям:

 • більше 2-х років роботи на ринку
 • понад 50% компанії має належати громадянам України
 • до 500 співробітників у штаті компанії
 • потенціал для розвитку
 • гарна ділова репутація
 • потреба в залученні консультантів.

Для участі необхідно заповнити коротку форму https://form.jotformeu.com/81914547028359. Після цього на пошту надійде лист з анкетою, яку разом із документами потрібно надіслати на розгляд на електронну адресу: [email protected]

Фінансування консалтингових проєктів забезпечується: США та Швецією у межах Фонду сприяння малому бізнесу ЄБРР (інші донори: Італія, Японія, Корея, Люксембург, Швеція, Швейцарія, США, ТайваньБізнес – Фонд Технічного Співробітництва ЄБРР та Норвегії), Європейським Союзом та Швецією у межах програми «Жінки в бізнесі».

Додаткові матеріали щодо реалізації консалтингового проєкту з компанією «Бест Альтернатива»: 

 


Тематика публікації:    

Останні публікації цього розділу:

Психологічна підтримка населення: безкоштовна гаряча лінія

Як повномасштабна війна РФ проти України змінила життя кримчан — думки влади та правозахисників

Діти-переселенці можуть отримати допомогу від держави

У Запоріжжі волонтери запустили “гарячу лінію” допомоги людям під час війни

Кампанію електронного декларування доходів у 2022 році продовжено

П'ять порад від УВС: як ефективно спланувати роботу з волонтерами під час війни