«Як діти в школу», або Як вінницькі депутати виконують обов’язок участі в засіданнях міськради

Минув перший рік повноважень депутатів Вінницької міської ради 8 скликання - 20 листопада 2020 року вони зібрались на перше пленарне засідання. Команда кампанії «Атестація місцевих депутатів» ...

Додано:
cpa_result

b6bc1e0a8e126bb5dc41de422785956b
«Як діти в школу», або Як вінницькі депутати виконують обов’язок участі в засіданнях міськради

Минув перший рік повноважень депутатів Вінницької міської ради 8 скликання – 20 листопада 2020 року вони зібрались на перше пленарне засідання. Команда кампанії «Атестація місцевих депутатів» проаналізувала протоколи засідань та оприлюднені результати поіменного голосування, тож має інформацію, хто з депутатів сумлінно відвідував засідання, а хто – ні.

Загалом за перший рік повноважень депутатів 8 скликання відбулось 13 пленарних засідань чергових і позачергових сесій Вінницької міської ради. І лише один депутат пропустив більше половини – Сергій Борзов (ПП «Слуга народу»), голова Вінницької ОДА, який був лише на 3 засіданнях з 13.

Олег Бабійчук (ПП «Українська стратегія Гройсмана) пропустив 6 з 13 засідань.
Не пропустили жодного засідання секретар міської ради Павло Яблонський (ПП «Українська стратегія Гройсмана) і ще 15 депутатів. Це депутати:
-    від ПП «Українська стратегія Гройсмана Антоніна Іващук, Дмитро Науменко, Олександр Мельник, Світлана Василюк, Тарас Присяжнюк, Володимир Чорновол, Вячеслав Терліковський, Світлана Ярова, Наталя Літвінова;
-    від ПП «Європейська Солідарність» Олександр Майструк, Павло Чайковський;
-    від ПП «Слуга народу» Віталій Плясовиця, Юлія Головчук;
-    від ПП «Опозиційна платформа – За життя» Олександр Педорченко, Сергій Грушко.

В розрізі фракцій політичних партій, відвідуваність пленарних засідань сесій депутатами Вінницької міської ради виглядає наступним чином:

Окрім відвідування пленарних засідань сесій, важливою є робота депутатів у постійних комісіях міської ради. Саме на засіданнях комісій депутати обговорюють та вносять зміни у проєкти рішень, мають змогу задати питання представникам департаментів міської ради, що готували відповідні проекти рішень та отримати роз’яснення по питанням, що їх цікавлять. 

І знову зі складу депутатського корпусу міської ради 8 скликання антирекорд за перший рік повноважень поставив все той же депутат від ПП «Слуга народу» Сергій Борзов, який не був на жодному засіданні постійної комісії міської ради з питань законності, депутатської діяльності і етики. Примітно, що саме на розгляд цієї комісії виноситься розгляд питання прогулів депутатами засідань сесій та комісій (відповідно до Кодексу етики депутатів ВМР).

Ще три депутати пропустили більше половини засідань постійних комісій, до складу яких вони входять:
-    Ігор Ткачук (ПП «Українська стратегія Гройсмана) – пропустив 8 з 13 засідань комісії з питань  промисловості, підприємництва, транспорту, зв’язку та сфери послуг;
-    Олександр Теренчук (ПП «Слуга народу») – пропустив 6 з 11 засідань комісії з питань освіти, культури, молоді, фізичної культури і спорту;
-    Віктор Торкотюк (ПП «Українська стратегія Гройсмана) – пропустив 8 з 12 засідань комісії з питань охорони здоров’я та соціального захисту населення. Проте це може бути пов’язано з тим, що він є військовослужбовцем і перебував у зоні проведення ООС.

У той же час 17 депутатів не пропустили жодного засідання постійних комісій, до складу яких вони входять. Це депутати від ПП «Українська стратегія Гройсмана Антоніна Іващук, Дмитро Науменко, Дмитро Мира, Світлана Куца, Василь Павлюк, Олександр Мельник, Віктор Перлов, Володимир Малінін, Лілія Дишкант, Світлана Василюк, Тарас Присяжнюк, Петро Бабій, Володимир Чорновол, Вячеслав Терліковський, Теймур Абушов, Світлана Ярова та  Олександр Педорченко від ПП «Опозиційна платформа – За життя».

В розрізі фракцій політичних партій, відвідуваність засідань постійних комісій депутатами Вінницької міської ради виглядає наступним чином:

Отже, за перший рік повноважень депутатів Вінницької міської ради 8 скликання “відмінниками” з дисципліни, які не пропустили жодного засідання сесій та комісій, є 7 депутатів від ПП «Українська стратегія Гройсмана Антоніна Іващук, Дмитро Науменко, Олександр Мельник, Світлана Василюк, Володимир Чорновол, Вячеслав Терліковський та Світлана Ярова, а також депутат від ПП «Опозиційна платформа – За життя» Олександр Педорченко.

Тверду ж «двійку» з дисципліни роботи в раді отримує Сергій Борзов (ПП «Слуга народу»).

Нагадаємо, що Законом України «Про статус депутатів місцевих рад» передбачено, що депутат місцевої ради зобов’язаний бути присутнім на пленарних засіданнях ради. У разі пропуску депутатом протягом року більше половини пленарних засідань ради, відповідна рада може звернутися до виборців з пропозицією про відкликання такого депутата у встановленому Законом порядку. 

Контакти: 
ГО «Центр громадської активності «Результат», [email protected], 068 67 62 927. 
Докладніше про громадську кампанію «Атестація депутатів місцевих рад» за посиланням
За постійними оновленнями кампанії можна слідкувати: 
На вебплатформі Атестація депутатів місцевих рад
В соціальній мережі Facebook на сторінці «Місцеві депутати. Атестація» 

Громадська кампанія «Атестація депутатів місцевих рад» спрямована на сприяння вирішенню проблеми низького рівня відкритості, прозорості та підзвітності виборцям депутатів 23 місцевих рад з 17 областей України, а також підвищення поінформованості громадян про діяльність місцевих депутатів. Проєкт «Атестація депутатів місцевих рад» реалізується Одеською обласною організацією ВГО «Комітет виборців України» разом з партнерськими організаціями з 16-ти регіонів України за підтримки Національного фонду демократії (NED, США). У 2016 році апробація методології відбулася в місцевих радах Одеської області за підтримки Міжнародного фонду «Відродження», з 2018-го року за підтримки Міжнародного фонду «Відродження» відбувається розробка веб-платформи «Місцеві депутати. Атестація».


Тематика публікації:    

Останні публікації цього розділу:

Редколегія. Офлайн: Медіацентр Україна та Unit.city організували зустріч українських медійників

У Медіацентрі Україна відбулась дискусія на тему «Волонтерство: рух до перемоги»

Самоорганізація ВПО: нові виклики

Експертна допомога громадським об'єднанням, ініціативам та активістам

Як лікують «кришталевих» людей в Україні під час війни

Асоціація благодійників України запускає новий проєкт – Національний рейтинг «Компас благодійності України»