Вжити всіх можливих заходів з дотриманням принципу недискримінації – Представник Уповноваженого про конфлікт на Одещині

Неприпустимою є будь-яка дискримінація за ознакою етнічного походження при реалізації прав і свобод людини. На цьому наголошується у запитах Представника Уповноваженого з питань дотримання прав ...

Аксана Філіпішина
Вжити всіх можливих заходів з дотриманням принципу недискримінації – Представник Уповноваженого про конфлікт на Одещині

Неприпустимою є будь-яка дискримінація за ознакою етнічного походження при реалізації прав і свобод людини. На цьому наголошується у запитах Представника Уповноваженого з питань дотримання прав дитини, недискримінації та гендерної рівності Аксани Філіпішиної, які направлено сьогодні, 29 серпня 2016 року, голові Одеської обласної державної адміністрації та Лощинівському сільському голові.

Представник Уповноваженого звернулася до зазначених посадових осіб з вимогою вжити всіх можливих заходів для врегулювання міжнаціонального конфлікту у селі Лощинівка з дотриманням принципу недискримінації.

Окрім цього, відповідний запит було направлено начальнику Головного управління Національної поліції в Одеській області з проханням забезпечити публічну безпеку та порядок на території села.

У запитах йдеться про те, що під час моніторингу дотримання принципу недискримінації в усіх сферах суспільних відносин предметом уваги Уповноваженого з прав людини стала резонансна подія – конфлікт між представниками ромської громади та іншими жителями села Лощинівка Одеської області, при вирішення якого органи місцевої влади вдались до дискримінаційних дій.

Так, згідно з повідомленнями, оприлюдненими у засобах масової інформації, 28 серпня 2016 року місцеві мешканці, отримавши інформацію про те, що двоє ромів-жителів села підозрюються у вчиненні умисного вбивства малолітньої особи, здійснили самосуд над усіма представниками ромської громади села: залякували їх, розгромили їхні будинки, намагалися самочинно виселити з території села. Замість того, аби вжити заходів для врегулювання конфлікту, Лощинівська сільська рада прийняла незаконне рішення про виселення ромів із села, яке порушує право на свободу пересування та вільний вибір місця проживання ромів, а також встановлює пряму дискримінацію за ознакою етнічного (національного) походження.

Слід зазначити, що згідно зі статтею 5 Міжнародної конвенції про ліквідацію всіх форм расової дискримінації держави-учасниці зобов’язуються заборонити і ліквідувати расову дискримінацію в усіх її формах і забезпечити рівноправність кожної людини перед законом, без розрізнення раси, кольору шкіри, національного або етнічного походження, особливо щодо здійснення права на свободу пересування і проживання в межах держави.

Також відповідно до статті 18 Закону України «Про національні меншини в Україні» будь-яке пряме чи непряме обмеження прав і свобод громадян за національною ознакою забороняється й карається законом.

У запитах також вкотре наголошується на тому, що якісна реалізація Плану заходів щодо реалізації Стратегії захисту та інтеграції в українське суспільство ромської національної меншини на період до 2020 року, затвердженого розпорядженням Кабінету Міністрів України від 11 вересня 2013 року № 701-р, постійна діяльність місцевих органів державної влади задля інтеграції ромів в українське суспільство, дозволила б запобігти, зокрема, ситуації, що склалася у селі Лощинівка.


Тематика публікації:      

Останні публікації цього розділу:

Благодійники надали теплу підтримку потребуючим Іллінівської громади

Якісне інформування – це 80% успіху громади: у Володимирі посадовці вчилися ефективніше працювати з громадянами

PalyHub in Ukraine: підбиваємо підсумки та готуємось до Різдвяних свят

Громади Закарпатської області презентували проєкти cтратегій розвитку на період до 2027 року

Відеокурс “Подолати бар’єри: право жінок, які живуть із ВІЛ, на захист”

В Тернополі пройшов тренінг для волонтерів