Всеукраїнська Асоціація ОТГ, Закарпатська ОДА та Закарпатська обларада спільно працюватимуть задля розвитку громад і регіону

18 травня на базі Полянської тергромади відкрили Регіональний тиждень Всеукраїнської Асоціації ОТГ для Закарпатської області. Знаковою подією для команди Закарпаття і Асоціації ОТГ стало підписання ...

Додано:
vaotg

187280844_1650361638487232_7690627140003066979_n
Всеукраїнська Асоціація ОТГ, Закарпатська ОДА та Закарпатська обларада спільно працюватимуть задля розвитку громад і регіону

18 травня на базі Полянської тергромади відкрили Регіональний тиждень Всеукраїнської Асоціації ОТГ для Закарпатської області. Знаковою подією для команди Закарпаття і Асоціації ОТГ стало підписання Меморандуму про взаємодію між Закарпатським регіональним відділенням Всеукраїнської Асоціації ОТГ, Закарпатською ОДА і Закарпатською. З такою ініціативою виступило Закарпатське регіональне відділення ВАОТГ.

«Спільна підтримка та взаємодія – як результат налагоджена співпраця задля високих результатів. Досягти їх можна тільки разом, об’єднавши зусилля та разом рухаючись до амбітних цілей. Знакова подія задля розвитку всього Закарпаття відбулася саме в Полянській територіальній громаді. В умовах процесу децентралізації утворилися як потужні розвинені громади, так і нові, які потребують підтримки. Підписаний сьогодні меморандум – це перший крок до потужного розвитку регіону, зближення, підтримки та взаємодопомоги між територіальними громадами. Тільки разом, об’єднавшись і досягнувши консенсусу, ми зможемо рухатись вперед, забезпечуючи безпеку комфорт і захищеність наших громадян», – Іван Дрогобецький, голова Закарпатського регіонального відділення ВАОТГ, голова  Полянської ТГ.

«Ціль к нас одна – безпека, комфорт, захищеність наших громадян. Шляхи досягнення можуть бути різними, але хотілося б, щоб вони були найкоротшими, найзрозумілішими для земляків. На сьогодні проблема в тому, що є потужні, сформовані досвідчені громади, а є молоді, нещодавно утворені громади, без управлінського досвіду. Асоціація ОТГ підтягує одне до одного громади. Не треба соромитися задавати питання, ділитися досвідом, адже громади, які вже пройшли шлях становлення, з радістю поділяться думками і досвідом», – Анатолій Полосков, голова Закарпатської ОДА.

«Ейфорія від перемоги на виборах пройшла, всі з головою заглибилися в робочі питання, де виникають не самі радісні, легкі, приємні питання. Більшість питань громади намагаються вирішувати самі, частково ідуть на адреси облради, обладміністрації. І це добре, адже ми маємо спільну позицію. Синергія громад, яка має виникати від вашої співпраці також є важливою. Сьогоднішнє підписання Меморандуму – важливе оформлення наміру дієвої співпраці обласних ради, адміністрації та Асоціації ОТГ», – Андрій Шекета, заступник голови Закарпатської обласної ради.

«Проведенням регіонального тижня ми хочемо привернути увагу до найважливіших питань і проблем, що існують на сьогодні в громад Закарпатської області. Не вистачає комунікації, порозуміння, співпраці, яка має бути, перш за все, на горизонтальному рівні. А також – між громадами, обласною адміністрацією та радою. Таким чином, Меморандум має покласти початок впевненому спільному руху вперед. Успішні разом», – Валентина Полтавець, виконавча директорка Всеукраїнської Асоціації ОТГ.

«Ми пишаємося тим, що підтримуємо такі важливі процеси як реформа децентралізації в Україні з 2014 року. Далеко не всі європейські країни розуміють важливість сьогоднішніх процесів, що закладають базис для розвитку українського суспільства та економіки. Ми з самого початку співпрацюємо з Мінрегіоном, Міністерством освіти, Міністерством фінансів, Парламентом задля підтримки різних аспектів процесу децентралізації. Процес об’єднання громад завершився і ми спостерігаємо зусилля місцевих лідерів побудувати асоціацію, об’єднання, яке також важливо підтримати – підтримати активність, що утворена на горизонтальному рівні. Ми продовжуємо підтримувати Асоціацію ОТГ задля поширення важливих цінностей, побудови демократичної членської організації», – Магнус Лілльєстрьом, експерт  Шведської Асоціації регіональних і місцевих влад (SALAR).

Регіональний тиждень Всеукраїнської Асоціації ОТГ в Закарпатській області є вже шостим подібним у серії заходів для регіонів. Ми продовжуємо створювати фахові мережі спеціалістів громад в областях, гуртуємо голів та керуючих справами. Міцна комунікаційна система і мережа спеціалістів, підсилена командою експертів Всеукраїнської Асоціації ОТГ надає можливість лобіювати інтереси сільських, селищних, міських громад на державному рівні, розвивати офіси громад на горизонтальному рівні, опікуючись фактом, що наші послуги будуть актуальними для громад різного досвіду, року створення та кількості населення.

«Регіональний тиждень» – комплексний підхід адресних інформаційних, навчально-консультативних, організаційних заходів для членів Всеукраїнської Асоціації ОТГ,  впровадження якого сприятиме  посиленню Регіональних Відділень у наступних напрямках:

  • Активізація, взаємодія і залучення членів Асоціації ОТГ відповідної  області Україні;
  • Покращення інформованості членів щодо навчально-консультативних послуг, які надають Платформи Асоціації ОТГ;
  • Налагодження/розвиток партнерства з регіональною владою (ОДА і ОР) і її секторальними підрозділами;
  • Популяризація/розповсюдження корисних практик і напрацювань громад області на регіональному і національному рівнях;
  • Привертання уваги до специфічних викликів громад області на регіональному і національному рівнях;
  • Посилення знань лідерів РВ у питаннях створення інституційно і фінансово спроможних регіональних відділень.


Тематика публікації:        

Останні публікації цього розділу:

Проєкт USAID «ГОВЕРЛА» допомагає Куликівській громаді розробляти Стратегію розвитку

Розвиток організаційної спроможності громадських інституцій під час війни: ГО «Нація Талантів»

Зміцнення соціальних прав українців – стартував новий проєкт Ради Європи

Новий безкоштовний онлайн-курс «ProKrym: державна політика реінтеграції Криму»

Проблема туберкульозу під час війни: що потрібно знати та куди звертатися за допомогою

У Хмельницькому вивчають потреби ВПО для покращення умов проживання