Відбулася робоча зустріч представників підписантів Меморандуму про взаємодію надавачів правової допомоги в Україні

9 липня 2020 року в Координаційному центрі з надання правової допомоги відбулася робоча зустріч, ініційована представниками неурядових організацій громадянського суспільства – підписантами ...

Додано:
legal_dev_network

КЦ_БПД_Мемомрандум
Відбулася робоча зустріч представників підписантів Меморандуму про взаємодію надавачів правової допомоги в Україні

9 липня 2020 року в Координаційному центрі з надання правової допомоги відбулася робоча зустріч, ініційована представниками неурядових організацій громадянського суспільства – підписантами Меморандуму про взаємодію надавачів правової допомоги в Україні. 

Нагадаємо, зазначений Меморандум був укладений 15 червня 2018 року між Координаційним центром з надання правової допомоги, Громадською спілкою «Мережа правового розвитку», Асоціацією юридичних клінік України, Громадською спілкою «Українська Гельсінська Спілка з прав людини», Всеукраїнською благодійною організацією «Українська фундація правової допомоги», Громадською організацією «Всеукраїнська правозахисна організація «Юридична Сотня» та Благодійною організацією «Благодійний фонд «Право на захист».

C:\Users\lkj\Desktop\(КЦ 2_files\107636927_2390770707892816_5656747227130007564_n.jpg
На фото: учасники зустрічі з підписання Меморандуму про взаємодію надавачів правової допомоги в Україні.
Фото: Олени Доспєхової, Координаційний центр з надання правової допомоги.

Необхідність проведення зустрічі, перш за все, пов’язана із тим, що з часу підписання Меморандуму минуло більш як два роки та виникла потреба в спільному обговоренні проблемних питань щодо його практичної реалізації та удосконалення окремих положень. 

За цей час багато чого змінилося у сфері доступу громадян до правосуддя: перед нами постали нові виклики у зв’язку з поширенням світом пандемії COVID-19. Карантинні обмеження, які у відповідь на цю загрозу змушена була запровадити українська влада, створили та продовжують створювати численні негативні наслідки як для окремих людей, так і для цілих громад та суспільства в цілому. Мільйони українців опинилися перед загрозою чи вже фактом втрати роботи, засобів до існування, житла, здоров’я та життя, порушенням їх трудових, майнових та інших прав.

У зв’язку з цим, надання вчасної правової допомоги тим людям, які безпосередньо опинилися у складних життєвих обставинах чи стали жертвами насилля, зловживань та свавілля, може суттєво зменшити негативний вплив цих та інших загроз, спричинених поширенням пандемії коронавірусу COVID-19, та стати своєрідним індикатором випробування «в дії» спільної роботи державних та недержавних надавачів правових послуг. 

Під час зустрічі представники Сторін-підписантів згаданого меморандуму обговорили питання удосконалення існуючого механізму перенаправлення запитувачів правової допомоги з метою найбільш ефективного задоволення їх потреб, розроблення інструментів спільного моніторингу стану забезпечення прав і свобод людини, зокрема права на безоплатну правову допомогу, розроблення стандартів надання безоплатної первинної правової допомоги та інші питання.

C:\Users\lkj\Desktop\Фото 2.jpg
На фото: учасники зустрічі з підписання Меморандуму про взаємодію надавачів правової допомоги в Україні.
Фото: Олени Доспєхової, Координаційний центр з надання правової допомоги

За результатами проведеної зустрічі досягнуто домовленостей щодо:

  • утворення робочої групи, яка працюватиме над  удосконаленням та реалізацією окремих положень Меморандуму;
  • розроблення та затвердження спільного плану дій (заходів) Сторін-підписантів, який міститиме практичні кроки із впровадження положень Меморандуму;
  • розроблення механізму для проведення спільного моніторингу стану забезпечення конституційних прав і свобод людини, зокрема права на безоплатну правову допомогу, а також вивчення та узагальнення випадків, що можуть свідчити про порушення таких прав;
  • актуалізація інформації про наявні засоби/сервіси, що можуть бути запропоновані Сторонами-підписантами Меморандуму для запитувачів правової допомоги;
  • поновлення/актуалізація роботи в частині визначення можливих варіантів для пілотування моделі незалежного провайдера надання правових послуг, як це було передбачено за результатами робочої зустрічі в Міністерстві юстиції України в січні поточного року.

Автор: Олена Сінчук, менеджерка з організаційного розвитку ГС “Мережа правового розвитку”


Тематика публікації:          

Останні публікації цього розділу:

Інститут Республіка проводить акцію до Дня незалежності України

Новий проєкт УІНП розвінчує російські міфи про історію південної України

На онлайн-практикумі фахівцям з громад Миколаївщини роз'яснили особливості реформування системи соцзахисту

Результати дослідження впливу COVID-19 на українські підприємства. Підсумки обговорення

Реакція громадянського суспільства України щодо ситуації в Білорусі

«Від участі до дії»: у Дружківці стартував унікальний проєкт