«Від ідей – до дій»: у Богуславі триває навчальний проект для 50 учасників із різних міст України

«Як зрозуміти, що ваша ідея потрібна?» – такою була тема вчорашнього лекційного дня для учасників навчального проекту «Від ідей – до дій», що наразі реалізовується на Богуславщині (Обухівський район, ...

4..
«Від ідей – до дій»: у Богуславі триває навчальний проект для 50 учасників із різних міст України

«Як зрозуміти, що ваша ідея потрібна?» – такою була тема вчорашнього лекційного дня для учасників навчального проекту «Від ідей – до дій», що наразі реалізовується на Богуславщині (Обухівський район, Київська область). Майже пів сотні присутніх шукали відповіді на питання «Як же правильно і ефективно визначати цільову аудиторію, досліджувати ринок, аналізувати дані і таке інше». А допомагав учасникам розібратися із усим цим та ділився з ними власним досвідом тренер, лектор, співзасновник ГО “Буслав Січ” Олександр Мельник із Богуслава.

2.. 3..

Серед 44 учасників, які напередодні долучилися до чергового лекційного дня навчального проекту «Від ідей – до дій», як місцеві жителі Богуславської громади, так і внутрішньо переміщені особи, які приїхали на Богуславщину з різних регіонів України (Київська, Харківська, Херсонська, Луганська, Миколаївська області).

1..

Третій навчальний день напередодні (як і два попередні) проходив у комплексі «Гончарі», що у селі Дибинці Богуславської громади. Для учасників організатори передбачили усі «зручності»: безкоштовний трансфер з Богуслава до «Гончарів» та, після завершення навчань, навпаки: від комплексу до Богуслава; а також безкоштовні кава-паузи та повноцінні обіди.

Головною темою вчорашнього навчального дня було «Як зрозуміти, що ваша ідея потрібна?». Для її повного розкриття лектор – співзасновник ГО “Буслав Січ” Олександр Мельник із Богуслава спочатку використав лекцію. Серед основних її тез – наступні:

- Важливо будувати стійку команду, яка не “розсипеться” навіть тоді, коли щось не виходить.

- Ресурси – це не завжди тільки гривні, долари чи євро. Важливі ресурси – це ще й інформація, час та люди.

- Залучення людей до реалізації проекту – важливе, бо тоді виконана робота більше цінується.

- Важливий аспект бізнесу – стратегія “Союзники-противники”.

- Коли громада, бізнес і влада об’єднується – тоді вдається реалізовувати великі, важливі проекти.

- Чим цікавіші способи залучення ресурсів, тим більша вірогідність того, що “спрацює”. 

Окрім прослуховування лекції, учасники навчального проекту «Від ідей – до дій» встигли ще й попрацювати в групах. Під час такої діяльності команди обговорювали найактуальніші проблеми Богуславщини та пропонували можливі шляхи їхнього вирішення.

4..

5

6

Наприкінці чергового навчального дня учасники поділилися своїми враженнями:

Катерина Селецька з Богуслава:

«Я пішла на цей проект, бо хочу відкрити власний бізнес! Я мала конкретну ідею відколи ще тільки планувала податися, а тут в мене вже зявилася ще одна ідея, вже соціального проекту.

Якщо ж підсумувати вже пройдені 3 навчальні дні, то я можу сказати, що це класно! 2 дні ми інтенсивно навчалися теорії і були дуже круті спікери. Мені хотілося їх слухати, бо я розумію, що це реально ті «кейси», які мені важливо і потрібно знати для того, щоб стати успішною в підприємницькій діяльності. Напередодні ж у нас був день як лекцій, так і тренувань. Там ми шукали відповіді на важливі питання і, головне, отримували розуміння того, чи потрібні загалом наші ідеї і чи «підходять» вони для того, аби стати крутим підприємцем».

Юлія Ковальчук з Вишневого:

«Хоча Олексій (керівник проекту) казав, що не зовсім правильно оцінювати захід зовсім по максимуму чи ж, навпаки, по мінімуму… Але поки що мені дуже подобається! Я не змогла бути присутньою на минулих лекціях і якби була така можливість – із задоволенням переглянула б їх у записі чи прослухала аудіо. Бо хотілося б і той матеріал теж «пройти», ознайомитися з ним. А загалом дуже все подобається, наскільки тут люди позитивні, лектор Сашко теж дуже крутий! Все просто, без «заумних» фраз, значення яких ще потім треба «гуглити». Словом, все класно і все дуже подобається!»

Ірина Мороз із Богуслава:

«Я прийшла на проект аби втілити в життя свою давню мрію! Я дуже вже чекала «старту» цієї програми. Мені дуже було цікаво. І мої очікування повністю справдились! Є всі відповіді, які ти хочеш почути, можна ставити питання… Ну мені дуже сподобалось! Поки що я в захваті!»

Євгеній Багнюк з Ірпеня:

«Даний проект мене зацікавив тим, що, можливо, тут я зможу більше розвинути свою справу, створю більшу колекцію, яку я більше «продвину» на ринок. А вже тоді, заробивши якісь кошти, зможу купувати і якісь дорожчі тканини. Мені сподобалось, як сказали вчора на лекції, що не потрібно шукати мільйони і вибудовувати якісь складні плани – потрібно враховувати свої можливості і ресурси. От і я зараз працюю виключно на своїх ресурсах, використовую вживані речі і роблю з них класні речі. Але якщо зацікавить моя ідея, що я хочу просувати нашу старовинну вишивку, наряди у повсякденному житті – то буде класно!»

Наталія Пазинич з Богуслава:

«Для мене була цікава сама подача цього проекту, його головна ідея. В мене є багато невтілених мрій, страхів, які стоять переді мною, якогось незнання, а тому я вирішила підти на проект, перейняти досвід, вчитися в успішних людей, розвиватися, здобути якусь впевненість у собі, самореалізуватися.

- Якщо підсумувати всі 3 лекції, на яких Ви вже встигли побувати: які Ваші враження і чи «знайшли» для себе щось цікаве та корисне?

- Корисне, звісно ж, знайшла! Взагалі багато інформації цікавої. Мені дуже «Ба і Ді» «запала в душу»! Це взагалі просто шикарний проект. Цікаво, звісно. І як Марта виступала теж було дуже цікаво і пізнавально. З Білої Церкви виступав Юрій Зубар – теж цікаво. Я раніше думала, що якщо щось своє відкривати – треба шукати людину, яка зможе позичити необхідні для старту» кошти. А Юрій розповів, що просто можна домовитися з кимось, згрупуватися з декількома людьми і це повинна бути команда. А я все життя так думаю: «та я краще справлюсь сама. Ніхто краще за мене не підсолить, не підперчить…». А виявляється, що просто треба мати хорошу команду, на яку можна «покластися». Словом, за ці 3 навчальні дні я ВЖЕ дізналася багато всього цікавого, важливого і корисного!» 

Черговий, вже четвертий навчальний день для учасників проекту «Від ідей – до дій» відбудеться наступної суботи, 3 вересня.

 

Довідково: навчальний проект «Від ідей – до дій» має на меті сприяння адаптації та соціальній інтеграції ВПО в регіоні та включає в себе навчальні модулі про те, як сформувати та реалізувати власну бізнес-ідею, чи соціальну ініціативу, а також практичну частину з менторським супроводом, що допоможе втілити ці ідеї в життя. Проект реалізовується ГО «Буслав Січ» у межах ініціативи «Тиха Гавань», за підтримки «Європейського фонду за демократію». Цей матеріал опубліковано за підтримки Європейського фонду за демократію (EED). Його зміст не обов’язково відображає офіційну позицію EED. Інформація чи погляди, висловлені у цьому матеріалі, є виключною відповідальністю його авторів та ГО «Буслав Січ».


Тематика публікації:            

Останні публікації цього розділу:

Що думаєте про тему деінституціалізації?

Skills4Recovery та JA Ukraine провели ярмарок молодіжного підприємництва Junior EXPO-2024 у Чернівцях

У Сумах хаб ІМІ надає медійникам техніку та захисне спорядження

Юридичне\Волонтерське для ГО, волонтерів та активістів

Відбувся круглий стіл “Наш Південь: ідентичності в умовах війни”

В польському Гданську обговорили гібридні методи Росії з розгортання збройних конфліктів на прикладі першого окупованого міста Донбасу