Вето на екологічні закони ставить під сумнів спроможність України відповідати європейським стандартам

Вчора президент Петро Порошенко наклав вето на проекти закону про оцінку впливу на довкілля та стратегічну екологічну оцінку. Про це під час брифінгу в Українському кризовому медіа-центрі заявила ...

03-1-825x400
Вето на екологічні закони ставить під сумнів спроможність України відповідати європейським стандартам

Вчора президент Петро Порошенко наклав вето на проекти закону про оцінку впливу на довкілля та стратегічну екологічну оцінку. Про це під час брифінгу в Українському кризовому медіа-центрі заявила Олена Кравченко, експерт групи “Довкілля” Реанімаційного пакету реформ, директор МБО «Екологія-Право-Людина». «Цьому не передувало жодних дискусії, ми не чули жодної позиції, з громадськістю не намагалися навіть поговорити. Хоча саме громадськість зробила чималий внесок у підготовку цих законопроектів», – зазначила вона. За словами пані Кравченко, Україна займає 1 місце у Європі по смертності через забруднення повітря. Ці закони дали б можливість виправити цю ситуація.

Сергій Вихрист, експерт проекту ЄС “Підтримка України в апроксимації законодавства ЄС у сфері навколишнього середовища”, зазначив, що тих півроку, які передбачали законопроекти для підготовки нормативно-правової бази, визначення критеріїв малозначності впливу, було достатньо для того, щоб закрити всі питання, врегулювати усі занепокоєння, про які йдеться у пропозиціях президента. Те саме, за його словами, стосується начебто протиставлення законопроектів та інтересів бізнесу та економіки. Втім, пан Вихрист вважає, що ВРУ може ще встигнути прийняти закони. «Якщо вето не буде відкликано, то ВРУ має 30 днів, профільний комітет може оперативно опрацювати ці пропозиції, вийти на позачергове голосування, та ухвалити ці закони ще раз», – зазначив він.

Остап Єднак, народний депутат України, секретар Комітету ВР України із екологічної політики, природокористування та ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, зазначив, що законопроекти пройшли два читання, врахували більше 300 пропозицій народних депутатів та бізнес асоціацій, проводилися круглі столи та обговорення, бізнес брав участь у наповненні тексту та доопрацювання. «Деякі компанії не хочуть відповідати екологічним стандартам ЄС, але хочуть виходити на ринки Євросоюзу. Вони маніпулюють і кажуть, що це буде шкодити їхнім бізнесам. Але тепер постає питання до спроможності України відповідати європейським стандартам», – наголосив він.

Тетяна Тевкун, експерт групи «Довкілля» Реанімаційного пакету реформ, експерт з питань екологічної політики Інституту суспільно-економічних досліджень, наголосила, що заяви, що законопроекти містять корупційну складову не відповідають дійсності. «Законопроекти пройшли безпрецедентне обговорення громадськості. Більш того, процедура оцінки впливу на довкілля– це як декларації – вони забезпечують відкриту інформацію для громадськості», – пояснила вона.

Джерело: Український кризовий медіа–центр.


Тематика публікації:      

Останні публікації цього розділу:

У ліцеї на Сумщині з’явилася модернізована система вентиляції, що забезпечує комфортні умови для навчання

В Україні представили унікальний посібник для молодіжних центрів

Козелецька громада пише стратегію розвитку за підтримки Проєкту USAID «ГОВЕРЛА»

Планування розвитку територіальної громади

У Чорнобаївській громаді на Херсонщині буде реалізовано 4 проєкти, запропоновані мешканцями

Новий безоплатний курс про терапевтичне письмо від Ірени Карпи