В Україні розробляють парасольковий бренд для експорту продукції малого та середнього бізнесу

ПРООН розпочинає розробку та запуск експортно-орієнтованого парасолькового бренду для сільськогосподарських мікро-, малих та середніх підприємств (ММСП) та підприємств харчової промисловості у ...

cq5dam.web.1280.1280
В Україні розробляють парасольковий бренд для експорту продукції малого та середнього бізнесу

ПРООН розпочинає розробку та запуск експортно-орієнтованого парасолькового бренду для сільськогосподарських мікро-, малих та середніх підприємств (ММСП) та підприємств харчової промисловості у партнерстві з ГО «Український центр сприяння інвестиціям та торгівлі (ITFC)».

Ініціатива впроваджується в рамках проєкту ПРООН «Побудова кращого майбутнього: Відновлення ММСП України після COVID у напрямку посилення стійкості та сталого розвитку» у співпраці з Міністерством цифрової трансформації України, ДУ «Офіс з розвитку підприємництва та експорту» та Дія.Бізнес.

Маркетингова практика парасолькового брендування передбачає використання однієї торгової марки для продажу кількох товарів від різних виробників. Протягом наступних чотирьох місяців в межах роботи над ініціативою у партнерстві з обраним бізнес-об’єднанням планується визначення пілотних категорій товарів та ринку, розробка концепції бренду, експортної стратегії та плану управління парасольковим брендом, а також організація зустрічі українських ММСП із потенційними партнерами на цільовому ринку.

Щонайменше 30 українських ММСП — у половині з яких керують жінки — завдяки парасольковому бренду здобудуть низку переваг: заявлять про вищу якість продукції, зменшать ризики та різні бар’єри, отримають синергетичну економію за рахунок рекламних, логістичних, транспортних та інших операційних  витрат. А бізнес-об’єднання, що адмініструватиме цей парасольковий бренд, далі працюватиме на довгостроковий потенціал, розвиватиме управлінські та допоміжні бізнес послуги для членів-ММСП, забезпечуватиме прихильність до експорту під парасольковим брендом.

Валерія Іонан, заступниця Міністра цифрової трансформації з питань євроінтеграції зазначила, що у межах національного проєкту з розвитку підприємництва Дія.Бізнес Мінцифра допомагає малим і середнім підприємцям, зокрема, зі сфери сільського господарства. «Це і освітні події, і консультативна допомога, і інфраструктурна підтримка. Підтримка з боку держави сприяє розвитку українського експорту. Наприклад, експорт зерна з України зріс на чверть за першу половину 2021 року, а загалом експорт товарів з України зріс на третину. Тому ми повністю підтримуємо розробку парасолькового бренду для експорту с/г продукції малого та середнього бізнесу як ще один крок назустріч вітчизняним експортерам», – зазначила Валерія Іонан.

Андрій Ремізов, заступник директора з розвитку підприємництва – виконувач  обов’язків директора ДУ «Офіс з розвитку підприємництва та експорту», зазначив, що ММСП часто не вистачає спроможностей для самостійного успішного виходу на міжнародний ринок. «Серед перешкод на експортному шляху ММСП можна виділити нестачу досвіду та знань про те, як вигідно співпрацювати з міжнародними покупцями, інформації про якість та вимоги до сертифікації чи характеристики продукції, що відповідають вимогам міжнародного ринку, недостатність обсягів виробництва та фінансових ресурсів для оновлення власних потужностей», – додав Андрій Ремізов.

Максим Борода, керівник проєкту ПРООН, зазначає, що одним зі шляхів усунення цих обмежень для ММСП є співпраця з іншими підприємствами, які мають схожі наміри виходу на міжнародний ринок. «Такий підхід найкраще працює, коли між партнерами існують міцні соціальні зв’язки та довіра, що часто трапляється з ММСП, які є членами однієї організації – бізнес-об’єднання. Парасолькові  бренди традиційно розглядаються як «запоруки якості», за допомогою яких продавці можуть сигналізувати покупцеві про більш високу якість та менший ризик. Створення, запуск та розвиток такого експортно-орієнтованого парасолькового бренду для агропродовольчих ММСП має на меті не лише досягнення короткострокових цілей, а й потенціал еволюції бренду та фінансової стійкості бізнес-об’днання, як його адміністратора, в довгостроковій перспективі», – підкреслив Максим Борода.

Ігор Санжаровський, керівник ініціативи «Розробка та запуск експортно-орієнтованого парасолькового бренда для продуктів сільського господарства та харчової промисловості» зазначив, що рано чи пізно український бізнес мав прискорити свою інтеграцію до глобальної економіки. «Закриття російського ринку, пандемія COVID-19 і як результат руйнування звичних ланцюжків постачання продукції відкрили вікно можливостей для бізнесу і активізували інтеграцію. Окремі підприємства і галузі вже досягли певного успіху в цьому, інші ж лише на початку шляху. Ініціатива, підтримана ПРООН, дає можливість зосередитися на найбільш вразливих – мікро-, малих та середніх підприємствах, зокрема й тих, якими керують жінки, і допомогти їм знайти свій шлях виходу на глобальні ринки. А їх досвід стане гарним прикладом для інших», – каже Ігор Санжаровський.

Ірина Титарчук, виконавча директорка ГО «Український центр сприяння інвестиціям та торгівлі (ITFC)» зазначила, що у 2020 році аграрний експорт склав $22,2 млрд, у ВВП ж — аграрне виробництво займає 16%. «Разом з тим, частка МСП в експортному напрямі за видами продуктів коливається від 26% до 97%. І найбільша частка — це нішеві продукти: плоди та ягоди, горіхи, деякі овочі. Проєкт надає можливість ММСП та організації, яка супроводжуватиме просування парасолькового бренду, розширити асортимент продукції на експорт. Ми пишаємось, що саме наш Центр, спільно з партнерами, реалізовуватиме цю ініціативу», – сказала Ірина Титарчук.

Згідно з результатами дослідження ПРООН щодо соціально-економічних наслідків COVID-19 на бізнеси та домогосподарства в Україні, проведеним у співпраці зі структурою ООН Жінки та Продовольчою та сільськогосподарською організацією ООН, криза сильніше вплинула на жінок, які є власницями бізнесу: 79% підприємниць повідомили про негативні наслідки кризи порівняно з 68% чоловіків. Тому пріоритетна увага в рамках ініціативи надаватиметься ММСП сільськогосподарського та суміжних секторів, які спрямовують свій бізнес на поліпшення стійкості та сталого розвитку – з акцентом на підприємства, якими володіють чи керують жінки.

Довідково

Проєкт «Побудова кращого майбутнього: Відновлення ММСП України після COVID у напрямку посилення стійкості та сталого розвитку» має на меті посилення потенціалу та стійкості сектору мікро-, малого та середнього підприємництва в Україні з особливою увагою до підприємств, якими володіють або керують жінки, для посилення спроможності застосовувати стійкі та сталі бізнес-моделі, отримувати кращий доступ до послуг з розвитку бізнесу, місцевих та глобальних ринків та фінансів за допомогою цифрових рішень.

Детальнішеwww.ua.undp.org

Фото: ПРООН в Україні


Тематика публікації:          

Останні публікації цього розділу:

Юні бізнесмени, школярі-змінотворці й освітні міні-хаби - як відновлюють освіту на Миколаївщині та Херсонщині

Про план відновлення у своїй громаді знають лише 4% мешканців - результати опитування ГО «Проти Корупції»?

У Тернополі експонується виставка про "справи Майдану"

УМПД: міжнародна спільнота має підтримати реформу деінституціалізації для розвитку України

Правозахисники вказують на збільшення кількості обшуків у Криму

Мандрівна виставка «На Зламі» відвідала 50-те місто