В Україні реалізували проєкт з підтримки працевлаштування ветеранів АТО/ООС «Робота для ветерана є!»

Кар’єрний портал Happy Monday разом з ГО «Професіонали майбутнього» реалізували проєкт з підтримки працевлаштування ветеранів АТО/ООС «Робота для ветерана є!». Його мета — збільшити кількість ...

Додано:
happymonday.ua

banner_1280x720
В Україні реалізували проєкт з підтримки працевлаштування ветеранів АТО/ООС «Робота для ветерана є!»

Кар’єрний портал Happy Monday разом з ГО «Професіонали майбутнього» реалізували проєкт з підтримки працевлаштування ветеранів АТО/ООС «Робота для ветерана є!». Його мета — збільшити кількість компаній, які відкриті для ветеранів АТО/ООС, та знизити рівень дискримінації ветеранської спільноти серед роботодавців. 

Хоч компанії активно розвивають напрям корпоративної соціальної відповідальності, а на ринку праці спостерігається дефіцит кадрів, існує багато тих, хто дискримінує військовий досвід кандидатів й через це відмовляє у працевлаштуванні. Зокрема, 32% ветеранів, яким довелося шукати роботу після військової служби, відчували небажання роботодавців наймати їх через їхній статус (за даними дослідження, проведеного у рамках Програми реінтеграції ветеранів IREX).

Проєкт «Робота для ветерана є!» необхідний, аби показати іншим, що військовий досвід не повинен бути мотивом для дискримінації, а мати в команді учасників бойових дій — це не величезний ризик чи додаткові проблеми, а честь. 

«Наразі існує приблизно 760 організацій та проєктів, що допомагають ветеранам у пошуку роботи та перекваліфікації (за даними єдиної бази ініціатив для ветеранів «Без броні»), але тих, які фокусуються на зміні ставлення роботодавців до учасників бойових дій, немає. У той час, як працевлаштування учасників бойових дій — проблема обох сторін, і однобічні ініціативи не можуть її вирішити. Тому ми вирішили реалізувати цей проєкт, аби поспілкувалися і з ветеранами АТО/ООС, і з компаніями, які вже працевлаштовують екскомбатантів, й дослідити наявні стереотипи та упередження, аби в результаті розширити кількість можливостей, доступних учасникам бойових дій.» 

Анна Мазур, засновниця та виконавча директорка кар’єрного порталу Happy Monday та ГО «Професіонали майбутнього»

У «Робота для ветерана є!» взяли участь понад 70 компаній та понад 80 ветеранів АТО. 

В результаті це дозволило реалізувати ряд важливих активностей, які будуть корисні для роботодавців:

  • відзняти відеоісторії та випустити статті-кейси, де компанії поділились успішним досвідом працевлаштування ветеранів АТО/ООС до своїх команд;
  • запустити спеціальну позначку «Беру героя на роботу!» при публікації вакансії на порталі Happy Monday;
  • провести опитування серед роботодавців, аби зрозуміти, які переваги найму ветеранів АТО/ООС вони бачать, чому досі не працевлаштовують екскомбатантів, хоча фактично відкриті до цього та що їх насторожує у співпраці з ветеранами;
  • провести опитування серед екскомбатантів, аби виявити, з якими упередженнями вони вже зіштовхувалися в процесі пошуку роботи, чому вирішують не повертатись на попереднє місце робити після демобілізації і на що вони звертають увагу при виборі роботодавця.

Ознайомитись з ними можна на лендингу проєкту за посиланням. Також на сайті є можливість доєднатися до числа компаній, що готові наймати учасників бойових дій. 

Для ветеранів АТО/ООС випустили порадник, який допоможе інтегрувати військовий досвід у цивільну кар’єру, та зібрали базу компаній, відкритих до екскомбатантів.   

Команда проєкту закликає разом надихати інших роботодавців підтримувати ветеранів АТО, а не дискримінувати їх!

 

Для довідки:

Проєкт «Робота для ветерана є!» реалізовано кар’єрним порталом Happy Monday та ГО «Професіонали майбутнього». 

Цей проєкт став можливим завдяки Програмі реінтеграції ветеранів, яка реалізується IREX за підтримки Державного департаменту США й охоплює безпосередню роботу з ветеранами, представниками міністерств та місцевих громад для підтримки ветеранів України, чисельність яких стрімко зросла внаслідок збройного конфлікту на сході України.

 

Для запитів ЗМІ:

Катерина Жученя, проєктна менеджерка «Робота для ветерана є!»

[email protected]

+380660405502

https://www.facebook.com/katiazhuchenia/


Тематика публікації:          

Останні публікації цього розділу:

Міні-серіал про незламні українські міста: оприлюднено перший епізод

Як Європейський Союз підтримує міста в адаптації до зміни клімату

росія розробила і фінансує чотири схеми для “Денацифікація освіти” в Україні — дослідження ІМІ

Львів’ян запрошують ділитися спогадами про квіткове господарство, що колись працювало у парку “Залізна вода”

Сервісна допомога людям та довготривалі рішення для громад: робота Громадського центру правосуддя в м. Татарбунари

Львів’ян запрошують до участі у Клубі міського садівництва