В Підгорівській та Шульгинській об’єднаних громадах пройшли тренінги Школи місцевої демократії в ОТГ

В листопаді в Підгорівської та Шульгинської об’єднаних громадах відбулися тренінги в рамках Школи місцевої демократії для ОТГ. Раніше, під час проведення заходів «Майстерні представництва та ...

Додано:
lekotan

тренінги навчання команда
В Підгорівській та Шульгинській об’єднаних громадах пройшли тренінги Школи місцевої демократії в ОТГ

В листопаді в Підгорівської та Шульгинської об’єднаних громадах відбулися тренінги в рамках Школи місцевої демократії для ОТГ. Раніше, під час проведення заходів «Майстерні представництва та комунікації з владою в ОТГ» мешканці та представники влади шукали пошук ефективної моделі комунікації в конструктивному форматі. Завдяки моделюванню ситуацій, активні жителі та представники влади в громадах виступили з декількома рекомендаціями. Одна з них дуже важлива для обох ОТГ – розробка проектів Статутів новостворених сільських громад.

Під час тренінгів експерти ЛОГО «Громадська ініціатива Луганщини» презентували рівні та форми участі громадськості, інститутів громадянського суспільства у процесі вироблення управлінських  рішень на місцевому рівні, які прописано в проекті Статуту. Особливим аспектом спроможності ОТГ в складному регіоні є необхідність належного врахування та захисту інтересів їх периферійних громад, на території проживання яких після об’єднання не розташовані органи місцевого самоврядування. Учасники погодилися з тим, що починати наводити ефективну співпрацю необхідно саме з цього документу – необхідно встановити регламентовані «правила гри» в процесі прийняття будь-яких важливих рішень.  Крім того важливо врахувати інтереси органів місцевого самоврядування та периферійних громад із використанням інструментів місцевої демократії.

В ході заходів учасники прийняли рішення про створення відповідних робочих груп щодо розробки Статуту, обговорили інструменти місцевої демократії та узгодили подальший графік співпраці.


Тематика публікації:  

Останні публікації цього розділу:

В Чернігові презентували Громадський центр правосуддя

Об’єднання зусиль медиків, соціальних служб і НУО задля телехоспісної допомоги

Про конфлікти в громадах. Навчання на Одещині

Волинські надавачі правової допомоги посилюють спроможність захищати права біженців та шукачів притулку

Правоспроможна громада: забаганка чи необхідність?

Яка система прийому та контролю виконання звернень громадян створюється в Нижньодуванській громаді?