В Івано-Франківську активістів вчили контролювати суддів та розповіли про нову судову реформу

17 грудня в Івано-Франківську, в рамках кампанії "ЧЕСНО. Фільтруй суд!" для місцевих активістів повели тренінг "Судова реформа в Україні: інструменти громадського контролю". Тренінг провели Олеся ...

k0cSj6SvEsI
В Івано-Франківську активістів вчили контролювати суддів та розповіли про нову судову реформу

17 грудня в Івано-Франківську, в рамках кампанії “ЧЕСНО. Фільтруй суд!” для місцевих активістів повели тренінг “Судова реформа в Україні: інструменти громадського контролю”.

Тренінг провели Олеся Холопік – старший менеджер Інституту демократії та верховенства права та Віталій Світлик – місцевий координатор кампанії “ЧЕСНО. Фільтруй суд!”.

В рамках тренінгу учасникам розповіли про саму кампанію “ЧЕСНО. Фільтруй суд!” та ознайомили активістів з деталями судової реформи в Україні, можливостями впливу громади на формування нових судів. Також для учасників був проведений окреми блок, де навчали користуватись відкритими державними реєстрами та інструментів доступу до публічної інформації.

“За останні 5 років рівень участі громадян в реформуванні системи значно зріс. Ще кілька років тому мало хто розумів, яким чином можна впливати на процеи в державі. – зазначає Віталій Світлик, координатор кампанії “ЧЕСНО! Фільтруй суд”. - Після того, як ми заставили депутатів бути дійсно підзвітними громаді – настав час реформи суду. Наразі ми пояснюємо всім охочим нюанси судової реформи та розповідаємо про механізми впливу громадян на судову владу. “

По завершенні тренінгу сформувалась команда з семи волонтерів, які готові продовжувати навчання та проводити моніторинг районних судів в Івано-Франківській області.


Тематика публікації:              

Останні публікації цього розділу:

Координаційний офіс безпеки в Татарбунарах розповів про свою діяльність у відеоролику

УГСПЛ продовжує перевірку колоній. Які результати на липень 2019?

Координаційний офіс безпеки продовжує інформаційну безпекову кампанію для дітей

Южненці вчилися аналізувати програми політичних партій

Ефективна громадська кампанія - запорука успіху об'єднання громадян

У Богуславі акцією «Мова об’єднує» відзначили вступ у дію Закону про державну мову