Українські громадяни в анексованому Криму під загрозою через нові законопроекти РФ про критику влади

7 березня Державна Дума Російської Федерації у третьому читанні ухвалила чотири законопроекти, які вводять покарання за поширення недостовірних новин в ЗМІ та інтернеті, а також за «явну неповагу» до ...

Крим
Українські громадяни в анексованому Криму під загрозою через нові законопроекти РФ про критику влади

7 березня Державна Дума Російської Федерації у третьому читанні ухвалила чотири законопроекти, які вводять покарання за поширення недостовірних новин в ЗМІ та інтернеті, а також за «явну неповагу» до суспільства, представників влади та державних символів.

Коаліція «За вільний інтернет» наголошує, що законопроекти відкриють нові можливості для переслідування українських громадян у Криму і становлять серйозну небезпеку для свободи інтернету на півострові.

Законопроектами № 606593-7, №606594-7, № 606595-7 та № 606596-7 пропонується внести зміни до відповідних законів, які регулюють сферу поширення інформації, інформаційних технологій, ЗМІ та адміністративної відповідальності за правопорушення. 

Експерти Коаліції наголошують, що положення цих законопроектів суперечить міжнародним стандартам захисту свободи слова та інформації. Формулювання, які в них використовуються, допускають широке і вільне тлумачення, що створює загрозу непропорційного тиску з боку правоохоронних органів та обмеження свободи вираження поглядів.

Види адміністративної відповідальності, які нестимуть потенційні правопорушники, непропорційно обтяжливі. Суми штрафів за «розповсюдження недостовірної інформації» чи «неповагу в непристойній формі до держави чи органів влади РФ» сягатимуть у середньому від 450 до 4500 доларів.

Експертка Коаліції Ірина Сєдова наголошує, що ці законопроекти несуть особливу небезпеку для мешканців півострова Крим, який з часів незаконної анексії перебуває під де-факто контролем РФ. «Публікації користувачів інтернету в Криму, навіть у закритих групах, з критикою влади РФ, незгодою з окупацією півострову чи за поширення інформації з українських інформаційних ресурсів, які зазвичай розглядаються РФ як «недостовірні», потенційно стануть передумовою для ще більшого тиску і переслідування», – заявляє Ірина Сєдова.

Коаліція «За вільний інтернет» звертається до української влади та міжнародного співтовариства з проханням захистити мешканців окупованого Криму від нових утисків свободи вираження поглядів з боку Російської Федерації. А також вимагає від РФ припинити наступ на свободу слова в інтернеті.

Коаліція «За вільний інтернет» була створена у травні 2018 року у відповідь на постійні спроби влади обмежувати інтернет, блокувати веб-сайти та регулювати інтернет без врахування принципу верховенства права. Коаліція об’єднала правозахисні організації та фахівців для забезпечення дотримання стандартів прав людини в інтернеті. До Коаліції входять ГО «Платформа прав людини», ГО «Лабораторія цифрової безпеки», ГО «Центр інформації про права людини», ГО «Кримська правозахисна група», ГО «Центр громадянських свобод», Представництво Freedom House в Україні та Микола Костинян.

Джерело Коаліція За вільний Інтернет / FreeNet Ukraine Coalition


Тематика публікації:            

Останні публікації цього розділу:

Підлітки з різних регіонів отримали поради від топів, як розвивати кар’єру в Україні

У Полтаві презентували програмний комплекс «е-Poltava» для швидкої взаємодії містян із владою

Інтерактивні бюджети шкіл – невід’ємний елемент освітньої реформи та децентралізації

«Бібліотеки у досягненні Цілей сталого розвитку» - на ВУМ online стартував новий курс

«Українські шерифи» та «Шерифи для нових громад» були представлені модераторам кіноклубів Docudays UA

Роз’яснення КЖЕ щодо етичної поведінки журналіста в процесі проведення інтерв’ю з людьми, які пережили травму