Учасники школи “Агенти Змін” від Малої академії наук втілили 60 авторських проектів в 21 області України!

60 підлітків творять локальні зміни по всій Україні вже зараз! Всі вони - учасники 9ї всеукраїнської школи з громадянської та волонтерської участі й патріотичного виховання «Агенти змін» при НЦ “Мала ...

DSC03176
Учасники школи “Агенти Змін” від Малої академії наук втілили 60 авторських проектів в 21 області України!

60 підлітків творять локальні зміни по всій Україні вже зараз! Всі вони – учасники 9ї всеукраїнської школи з громадянської та волонтерської участі й патріотичного виховання «Агенти змін» при НЦ “Мала академія наук”. 

Школа “Агенти змін” — це всеукраїнський освітній проєкт для підлітків, який заохочує до саморозвитку, відповідального громадянства, проактивної участі та розвитку місцевих громад. Щороку школа проводить набір для активних учнів 8-10 класів, які протягом 10 місяців вчаться працювати в командах, втілювати та координувати різномасштабні проєкти, вивчають особливості фінансування, піару та залучення спонсорів у проєктній діяльності та відвідуючи захопливі лекції від спікерів-експертів — представників різноманітних сучасних професій. 

DSC02211

Цього року школа “Агенти змін” отримала 900 заявок від школярів з 25 регіонів України. У березні 125 дітей розпочали навчання на 1 етапі в онлайн-форматі. У підсумку, напередодні жовтня 60 підлітків втілили 60 авторських проєктів у 21 області України. Учасники залучили у свої проєкти сумарно 31 732 осіб та зібрали 183 604 грн. на реалізацію.

Серед них: дитячі та екологічні фестивалі, онлайн-додатки та сайти, тренінги та майстер-класи з рятування життя, навичок самозахисту і профорієнтації, серії подкастів, гуртки, квести, проєкти з облаштування місцевого простору та багато-багато іншого. 

DSC02480

Організатори об’єднали 13 надихаючих проєктів, про які розповіли учасники зі сцени. Серед них:

  • соціальний проєкт з навичок швидкої медичної допомоги “ШВИДШЕ, ДОПОМОЖИ!” Насті Долобанько з м. Одеса (https://cutt.ly/ERJnVyg)
  • вебсайт-путівник містом “HISTOWITZ” Оксани Трефаненко з м. Чернівці (https://cutt.ly/fRJnBHq)
  • фестиваль корейської культури на 150 учасників “K-DAY” Анастасії Демченко з м. Кам’янське
  • настільна гра-розмальовка про місто для дітей “МАНДРІВКА НАШИМ КРИВИМ” Поліни Шевченко з м. Кривий Ріг (https://cutt.ly/RRJn13e)
  • еко-табір для підлітків “ЕКОЗМІНА” Карини Степанович з м. Рівне (https://cutt.ly/0RJnMly)
  • тренінг з сексуальної освіти “SEXED” Антоніни Студент з м. Сокаль

DSC02562

Розповісти про свій досвід підлітки змогли на публічній презентації проєктів у Києві, яка відбулась 23 жовтня в інноваційному просторі UNIT CITY. Школярі презентували власні перемоги, спілкувались із зірковим гостем Сергієм Притулою та обмінювались здобутим досвідом з однолітками.

DSC02943

Детальніше про школу “Агенти змін” читайте на сайті та в соцмережах проєкту: https://linktr.ee/agenty_zmin_dity 

Інформаційна довідка:

Всеукраїнська школа з громадянської та волонтерської участі й патріотичного виховання «Агенти змін» — це всеукраїнський освітній проєкт для підлітків, який заохочує до саморозвитку, відповідального громадянства, проактивної участі та розвитку місцевих громад. Ми  перша в Україні школа з громадянської освіти для активних учнів 8–10-х класів, які мають бажання засновувати і розвивати ініціативи, спрямовані на вдосконалення життя своєї громади у реаліях українського сьогодення.

Результатом навчання є реалізований у рідному населеному пункті соціальний, екологічний або культурно-мистецький проєкт. За 6 років існування в школі взяли участь 555 підлітків, які втілили понад 360 авторських проєктів по всій Україні. 

Концепція школи була розроблена у 2015 році дитячим психологом Клюзко Катериною. З 2016 року проєкт діє як один із напрямків позашкільної освіти в рамках Всеукраїнських наукових профільних шкіл «Малої академії наук України» Центру ЮНЕСКО.

Проєкт реалізується НЦ “Мала академія наук України” спільно з Молодіжною ініціативою “Серце в долоньках”, Благодійною фундацією “Агенти змін” та Центром політичних студій та аналітики “Ейдос”.

 


Тематика публікації:              

Останні публікації цього розділу:

Буська громада провела друге засідання робочої групи з напрацювання стратегії розвитку

У Володимирі обговорили подальше впровадження “зелених” рішень в багатоквартирних будинках

«Життя — не тільки в столиці». Марія Фрей — про гіперлокальну мережу Суспільного та розбудову хабів у регіонах

За рік та сім місяців великої війни росія скоїла 536 злочинів проти медіа та журналістів

Мережування, партнерування та адвокація: досвід Асоціації громадських радників України

Суспільний запит на відповідальність за скоєні воєнні злочини: інструменти для притягнення до відповідальності