У Новому Роздолі створюють кімнату сенсорної інтеграції для згуртування громади та учасників АТО

Багатофункціональний інноваційний простір незабаром з'явиться у місті Новий Розділ на Львівщині. Передбачається, що працюватиме він за принципом єдиного центру. Для прикладу, сюди можна буде ...

Додано:
ГО СТАН

88175339_625385191640766_6261662383098298368_n
У Новому Роздолі створюють кімнату сенсорної інтеграції для згуртування громади та учасників АТО

Багатофункціональний інноваційний простір незабаром з’явиться у місті Новий Розділ на Львівщині. Передбачається, що працюватиме він за принципом єдиного центру. Для прикладу, сюди можна буде звернутися  як для отримання інформації правового характеру, так і за консультацією психолога. Також він стане своєрідним діалоговим майданчиком, який допомагатиме кращій реінтеграції воїнів та згуртуванню громади. А відновити фізіологічний та психоемоційний стан  учасників АТО, членів їх сімей та інших мешканців Нового Роздолу, які цього потребують, допоможе кімната сенсорної інтеграції. Оскільки такі кімнати явище досить нове в Україні, про неї хочемо розказати детальніше.

Для початку невеликий екскурс в історію. В кінці 70 років минулого століття, двоє нідерландських психологів розробили ідею кімнат для терапії людей з освітніми проблемами. Через деякий час цю ідею вдосконалили, і вона еволюціонувала у створення особливого середовища, що використовує сенсорну стимуляцію, для людей з інвалідністю, різними порушеннями та іншими особливими потребами, включаючи деменцію, аутизм, хронічні болі, поранення мозку та паліативне лікування. 

Головним чином, сенсорні кімнати сприяють стимуляції органів відчуття, одночасно створюють розслаблюючу атмосферу. Вони підходять для дітей і дорослих будь-якого віку, і з однаковим успіхом можуть використовуватися для терапії, освітніх занять, відпочинку та розваг. 

Якою в перспективі бачать сенсорну кімнату у Новому Роздолі її ініціатори? До слова, вони є учасниками проекту “Підтримка реінтеграції ветеранів конфлікту на сході України та їхніх сімей”, який  впроваджує Міжнародна організація з міграції та реалізує у Львівській області Молодіжна організація “СТАН” за фінансової підтримки Європейського Союзу.

За їх задумом, вона, в першу чергу, забезпечить простір для зустрічей та згуртуванню учасникам АТО і їхнім родинам. Як наслідок, відновить та покращить їх психоемоційний стан. Надасть їм можливість самореалізуватись  завдяки гурткам, круглим столам, заняттям з арттерапії, ігрової, пісочної, театральної, танцювально-рухової, музико-, казко-, фототерапії. Також в цьому просторі заплановані спеціалізовані, професійні та комунікативні тренінги.

Так само, сімейна терапія, яка передбачає індивідуальне та сімейне консультування, групову психотерапію окремо з військовослужбовцями та членами їх сімей, скорегує міжособистісні стосунки у родинах. 

Допоможе сенсорна кімната дорослим та дітям, які мають проблеми у розвитку. Ефективною вона буде і для соціальної адаптації після  тривалого стресу з порушенням психоемоційної рівноваги в період реабілітації. Адже перебування в сенсорній кімнаті, як зазначалось вище, поліпшує емоційний стан, знижує агресивність, знімає нервове порушення, нормалізує сон, сприяє прискоренню відновних процесів після захворювань.

Серед результатів, які також планується досягти завдяки функціонуванню простору: покращення стану здоров’я мешканців міста, освоєння навиків взаємо та самодопомоги під час кризових та конфліктних ситуацій. І одне з головних – згуртування громади Нового Роздолу.

Хороша перспектива у цієї ініціативи і на майбутнє. Якщо створення простору стало можливим завдяки участі в проекті МОМ, яке передбачало фінансування проекту, то його подальше утримання відбуватиметься коштом міського бюджету. А забезпечення належного стану візьме на себе Управління соціального захисту населення Новороздільської міської ради.

Щодо попиту на послуги сенсорної кімнати у Новому Роздолі, то він забезпечений. У місті проживає понад 60 осіб, які вимушено переселилися зі східних областей України, 113 осіб є учасниками бойових дій в зоні АТО. З 7300 місцевих пенсіонерів, 1100 мають інвалідність. Незадовільний стан екології є причиною зростання і кількості дітей з інвалідністю. За останні 10 років ця цифра сягнула 116 осіб. 

А події останніх років, які відбуваються в Україні, вкрай складна соціально-політична ситуація у суспільстві показали необхідність надання психологічної допомоги як дітям  і окремим людям, так і цілим соціальним групам. Постійні фізичні та психоемоційні перевантаження спричинили різке зростання захворювань. Станом на сьогодні у Новому Роздолі на обліку у психіатра перебуває 546 дорослих та 43 дитини.

Як бачимо, сенсорна кімната – це сучасне та актуальне рішення в області інноваційно-реабілітаційної допомоги ветеранам АТО, внутрішньо переміщеним особам та жителям Нового Роздолу.

Статтю створено у межах проекту “Підтримка реінтеграції ветеранів конфлікту на сході України та їхніх сімей”, який  впроваджує Міжнародна організація з міграції та реалізує у Львівській області Молодіжна організація “СТАН” за фінансової підтримки Європейського Союзу.


Тематика публікації:      

Останні публікації цього розділу:

У Чернівцях відбувся ярмарок молодіжного підприємництва Junior EXPO-2024

«Трансформація чи відбудова»: у Львові відбувся фінальний захід проєкту «Майстри змін»

Навантаження на медичну галузь зросло з початком великої війни

Визначення потреб та проблем доступності допомоги і послуг для ВПО, які мешкають у місті Рівне

Лановецька громада на Тернопільщині отримала 2 тисячі контейнерів для ТПВ від Програми USAID DOBRE

У Харкові облаштують школи в протирадіаційних укриттях