У Миколаївському відділенні Асоціації міст розповіли про виконання місцевих бюджетів громад за січень-липень

Виконання місцевих бюджетів територіальних громад Миколаївської області по надходженню податків і зборів у січні-липні 2021 рокуПідсумки виконання дохідної частини загального фонду місцевих бюджетів ...

Додано:
at

онлайн тренінг тренер
У Миколаївському відділенні Асоціації міст розповіли про виконання місцевих бюджетів громад за січень-липень

Виконання місцевих бюджетів територіальних громад Миколаївської області по надходженню податків і зборів у січні-липні 2021 року

Підсумки виконання дохідної частини загального фонду місцевих бюджетів області  за січень-липень цього року свідчать, що протягом зазначеного періоду наповнення місцевих бюджетів здійснювалось з урахуванням загальної організації, управління відповідного місцевого бюджету та координації діяльності учасників бюджетного процесу. Про стан виконання місцевих бюджетів розповіла консультантка Миколаївського регіонального відділення Асоціації  міст України  з бюджетних питань Юлія Забродкіна. 

Так, до загального фонду місцевих бюджетів Миколаївської області  надійшло понад 4652 млн гривень власних доходів, що забезпечило виконання затверджених розписами обсягів на січень-липень цього року на 104,2%.

При цьому, на рахунки загального фонду місцевих бюджетів 52 територіальних громад області надійшло, перераховано платниками податків і зборів, понад 3928,2 млн гривень, що становило 105,7%  запланованих  показників. Понад план бюджети територіальних громад отримали 212,2 млн гривень. Приріст до фактичних надходжень січня-липня 2020 року склав 18%, або – майже 600  млн гривень.

Заплановані обсяги надходжень по податках і зборах до загального фонду місцевого бюджету виконали 44 територіальні громади (найвищі показники мають сільські територіальні громади: Широківська (146,6%), Прибузька (134,3%), Коблівська (121,1%), Чорноморська  (120,7%). Приріст надходжень до відповідного періоду 2020 року, забезпечено 51 громадою.  

За основними джерелами податків і зборів, що наповнюють дохідну частину загального фонду бюджетів територіальних громад, передують надходження:

- податок на доходи фізичних осіб – у загальному обсязі доходів становить 64,4%  (надійшло  2531,3 млн гривень, або 102,5% до плану);

- єдиний податок – 13,9%  (надійшло  546,9 млн гривень, або 108,2% до плану);

- плата за землю – 12,2%  (надійшло  480,3 млн гривень, або 105,2% до плану);

- акцизний податок – 5,2%  (надійшло  204,6 млн гривень, або 128,4% до плану).

“Враховуючи виконання запланованих надходжень податків і зборів, цілком логічно вказати, що основна роль відведена бюджетам місцевого самоврядування. Вони забезпечують зазначені надходження та необхідне першочергове надання гарантованих послуг населенню, які в свою чергу розширюють добробут населення територіальних громад”, - зазначає регіональна консультантка Асоціації міст України Юлія Забродкіна.


Тематика публікації:    

Останні публікації цього розділу:

Як працює рада взаємодії з питань освіти у Горохівській громаді

Для жінок, які постраждали від домашнього насильства, в м. Кривий Ріг організовується навчання за новими спеціальностями

Розпочався проєкт "SOS-Турбота", спрямований на підтримку людей, яким важко подбати про себе самостійно

Удар по економічній спроможності Харківщини ставить критичні вимоги до місцевого бюджетного процесу

Антикорупційний порядок денний у громадах: чому важливо залучати громадськість?

Інклюзивна освіта в коворкінгах Пирятинської громади