У Миколаєві відкриють другий в Україні Барнахус – Центр для дітей, які постраждали від насильства або стали його свідками

Про це вчора, 26 липня, йшлося на круглому столі «Впровадження моделі Барнахус для захисту дітей, постраждалих від насильства в м. Миколаєві та Миколаївській області».Так, між представниками ...

Додано:
healthrightorgua

1
У Миколаєві відкриють другий в Україні Барнахус – Центр для дітей, які постраждали від насильства або стали його свідками

Про це вчора, 26 липня, йшлося на круглому столі «Впровадження моделі Барнахус для захисту дітей, постраждалих від насильства в м. Миколаєві та Миколаївській області».

Так, між представниками Миколаївської міської ради, Представництва Дитячого Фонду ООН (ЮНІСЕФ) в Україні та МБФ «Українська фундація громадського здоров’я» (УФГЗ) відбулося вручення примірників Меморандуму про взаєморозуміння.

Учасники круглого столу ознайомилися з основними принципами роботи за моделлю Барнахус, обговорили напрямки співпраці в рамках реалізації проєкту «Впровадження моделі Барнахус для захисту дітей, постраждалих від насильства» за підтримки Представництва Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) в Україні.

2

Нагадаємо, що у вересні 2020 року Президент України підписав Указ «Про невідкладні заходи із запобігання та протидії домашньому насильству, насильству за ознакою статі, захисту прав осіб, які постраждали від такого насильства».

В Указі зазначена необхідність розробки законопроєктів, які б забезпечували додаткові процесуальні гарантії неповнолітнім особам під час їхнього допиту в рамках кримінального провадження, і які б базувалися на кращих міжнародних практиках, зокрема на моделі Барнахус.

Барнахус, або Дім для дітей – це міждисциплінарний спеціалізований заклад, створений для проведення процесуальних дій з урахуванням відповідних положень Кримінального процесуального кодексу України в дружньому до дитини середовищі та в умовах, які мінімізують наслідки її травматизації.

Перший в Україні Центр для дітей, які постраждали від насильства або стали його свідками презентували у Вінниці 15 червня.


Тематика публікації:          

Останні публікації цього розділу:

Сільські мешканці ОТГ Луганської області можуть отримати безоплатну правову допомогу

В Україні запущена інформаційна платформа з фандрейзингу та грантрайтингу

Сільське населення Званівської, Сіверської та Соледарської ОТГ має змогу отримувати юридичні консультації на базі соціальних та державних установ

План дій від учасників Освітнього фесту прав людини до влади України стосовно політичних переслідувань у Білорусі

Опубліковано новий звіт Freedom House «Свобода в мережі 2021»

Президент затвердив Національну стратегію розвитку громадянського суспільства