У Харкові на «Відкритому просторі» обговорили успіхи та невдачі реформи поліції в регіоні

8 вересня 2017 року в Хабі соціальної активності «Студія 42» відбулася Майстерня громадської участі в форматі Open Space «Два роки реформи поліції: успіхи та невдачі на Харківщині».Завдяки технології ...

Додано:
kobzar

20170908_115250
У Харкові на «Відкритому просторі» обговорили успіхи та невдачі реформи поліції в регіоні

8 вересня 2017 року в Хабі соціальної активності «Студія 42» відбулася Майстерня громадської участі в форматі Open Space «Два роки реформи поліції: успіхи та невдачі на Харківщині».

Завдяки технології Open Space («Відкритий простір») учасники – громадські активісти та журналісти, працівники поліції та науковці – отримали змогу виявляти проблеми в діяльності поліції та пропонувати шляхи їх вирішення, аналізуючи вже наявні успіхи та невдачі реформи на Харківщині.

На початку експерти Мирослав Грінберг, Олексій Сердюк та Світлана Кужелєва представили своє бачення ситуації з реформуванням вітчизняної правоохоронної системи, розповіли про новації у системі оцінювання діяльності працівників поліції та їх навчання, а також про прогалини в законодавстві стосовно переатестації, які призвели до того, що переважна кількість звільнених поліцейських незабаром поновилася на посадах через суди.

Фасилітатор заходу Олександр Мітьков запропонував учасникам визначити найбільш важливі, з їх точки зору, питання в діяльності поліції, які є бажання обговорити та розібрати. Таким чином виявилися 2 основні теми – community policing (діяльність поліції, орієнтована на громаду) та прогалини в законодавчій/нормативній базі, що регламентує роботу поліції.

В ході активної групової роботи були розроблені певні плани заходів, які враховують необхідність копіткої праці над виявленими під час Open Space невдачами і проблемами, та включають той позитивний досвід і успішні практики, що напрацьовані в регіоні.

Думками з приводу Open Space з нами поділилися:

Альона Новікова, голова громадської організації «Український центр соціальної справедливості»:

- Я вперше приймала участь у заході, що проходив у такому форматі. Вразили учасники – відкриті, готові до діалогу. Фасилітатор надавав максимальну свободу для того, аби ми взаємодіяли між собою. Експерт Олексій Сердюк розповів, що фахівцями Харківського національного університету внутрішніх справ постійно проводяться якісні та кількісні соціологічні дослідження роботи поліції, за результатами яких надаються рекомендації. В ході роботи над тематикою community policing дізналася про вдалі практики, вже апробовані на Харківщині, зокрема, «Фондом місцевої демократії» – у Нововодолазькому районі, та «Чугуївською правозахисною групою» – у Чугуївському та Печенізькому районах. Захід був дуже цікавим, потрібно їх проводити більше, щоб краще розуміти, куди ми рухаємося.

Олексій Сердюк, заступник завідувача науково-дослідної лабораторії з проблем протидії злочинності Харківського національного університету внутрішніх справ, підполковник поліції, кандидат соціологічних наук:

- Як на мене, Open Space – це комплексний метод, який об’єднує деякі компоненти тренінгу та фокус-групи, тому дозволяє учасникам самим прийти до висновків. Зустрів на заході знайомих громадських активістів, які, виявляється, теж займаються проблематикою community policing в різних громадах, познайомився з ініціативною групою громадян з Олексіївського району Харкова. Переконаний, що наші спільні напрацювання можуть стати основою для майбутньої Стратегії безпеки Харківського регіону, яка наразі розробляється разом із Консультативною місією Європейського Союзу.

Роман Лихачов, провідний аналітик «Чугуївської правозахисної групи» (що виступила співорганізатором заходу):

- Тематика обрана для Open Space невипадково, оскільки є дуже актуальною та насущною. Суспільство з надією зустріло ті перетворення, які відбулися за 2 роки в українській поліції, в тому числі й на Харківщині. Проте останнім часом стала помітною тенденція до певного уповільнення реформ, розчарування частини громадськості, появі в діяльності нової поліції тих вад, які були притаманні старій міліції. Тому тільки активна участь громадян у процесі оновлення поліції може стати запобіжником повернення до скомпрометованої міліцейської практики, за якої постійно порушувалися права людини. Поліції та громадськості необхідно зустрічатися якомога частіше, дивитися один одному в очі та вести діалог!

Зазначимо, що захід проводився в рамках проекту «Регіональні голоси – Створюємо мости для демократії», який реалізується в партнерстві з Інститутом міжнародного співробітництва Німецької асоціації народних університетів (DVV), Представництвом DVV International в Україні за підтримки Міністерства закордонних справ Федеративної Республіки Німеччини.


Тематика публікації:      

Останні публікації цього розділу:

Що думаєте про тему деінституціалізації?

Skills4Recovery та JA Ukraine провели ярмарок молодіжного підприємництва Junior EXPO-2024 у Чернівцях

У Сумах хаб ІМІ надає медійникам техніку та захисне спорядження

Юридичне\Волонтерське для ГО, волонтерів та активістів

Відбувся круглий стіл “Наш Південь: ідентичності в умовах війни”

В польському Гданську обговорили гібридні методи Росії з розгортання збройних конфліктів на прикладі першого окупованого міста Донбасу