У Харкові громадські активісти провели дослідження щодо використання публічних консультацій в роботі органів влади

На протязі серпня-вересня 2018 року, ГО «Інститут демократичного розвитку Харківщини» було проведено дослідження, яке мало на меті проаналізувати рівень взаємодії органів влади із суспільством у ...

Додано:
idrh.kh

21341
У Харкові громадські активісти провели дослідження щодо використання публічних консультацій в роботі органів влади

На протязі серпня-вересня 2018 року, ГО «Інститут демократичного розвитку Харківщини» було проведено дослідження, яке мало на меті проаналізувати рівень взаємодії органів влади із суспільством у Харкові та Харківській області. Було проаналізовано рівень взаємодії місцевих рад із громадянами у Куп’янську, Чугуєві, Люботині, Харкові та Пісочинській ОТГ у таких аспектах: проведених публічних консультацій органом місцевого самоврядування з громадськістю у 2018 році, проведення громадських слухань у 2018 році, кількість засідань громадської ради при органі місцевого самоврядування у 2018 році, кількість розглянутих органом місцевого самоврядування пропозицій від громадської ради у 2018 році, перелік та назва прийнятих місцевих ініціатив за 2018 рік, кількість поданих петицій до органу місцевого самоврядування та результати їх розгляду у 2018 році.

За результатами дослідження було виявлено, що у Харкові, Люботині та Чугуєві використовується такий механізм взаємодії як публічні консультації. Лише у Куп’янську та Пісочинській ОТГ не проводилося жодної консультації. Експерти зазначають, що визначним досягнення у контексті взаємодії владних органів із суспільством у м. Харків є створення інтернет – платформи для подання ініціатив громадян. Було подано 304 ініціативи, із яких було розглянуто та передано на голосування 167. Не дивлячись на те, що існує великий відсоток відмов, створення подібної інтернет – платформи є значним кроком уперед взаємодії владних органів із населенням у глобальному і стратегічному контексті.

З повною версією звіту можна ознайомитись за посиланням.

 

Проект «Підвищення рівня участі громадян у формуванні місцевих політик в громадах Харківської області» здійснюється ГО «Інститут демократичного розвитку Харківщини» за підтримки Фонду сприяння демократії Посольства США в Україні.


Тематика публікації:  

Останні публікації цього розділу:

Все більше дніпрян дізнається про публічні консультації

У Києві показали, як могли виглядати профілі у Фейсбуку Мазепи, Петлюри та Бандери

Рекордна кількість українців вважають, що країна рухається у правильному напрямку – соцопитування

Представник Генерального консульства Німеччини в Україні відкриє виставку фоторобіт торецької молоді

Марш за тварин-2019 пройде одночасно у 24 містах України

Повідомити про корупцію буде вигідніше, ніж промовчати, - директор IDF Україна