Truth Hounds у другу річницю масового обстрілу селища Новолуганське назвала винуватців руйнування

Експерти ГО Truth Hounds презентували звіт “Снаряд під подушку: хто винен у масовому обстрілі Новолуганського 2017 року”. 18 грудня 2017 року обстріл українського селища вівся із двох позицій – з ...

Додано:
Lilia Korop

201712182052064168
Truth Hounds у другу річницю масового обстрілу селища Новолуганське назвала винуватців руйнування

Експерти ГО Truth Hounds презентували звіт “Снаряд під подушку: хто винен у масовому обстрілі Новолуганського 2017 року”. 18 грудня 2017 року обстріл українського селища вівся із двох позицій – з Горлівки та Єнакієво. Винуватцем обстрілу мирного населення України з метою дестабілізації ситуації перед обміном полоненими став дивізіон “народної міліції” так званої ДНР, яким командувала Ольга Качура, колишній офіцер МВД України, що зрадила присязі.

Два роки тому у будинки мирного населення українського селища Новолуганське полетіли ракети РСЗВ “Град”. З проміжком у пів години дві хвилі обстрілів пошкодили 47 будинків, дитячий садочок, школу та церкву. Реактивні снаряди летіли прицільно, не минаючи нікого, навіть малих дітей: 11 осіб поранено, 8 госпіталізовано. “Після розриву просто переді мною полетіло каміння, сміття, скло, земля, пил. Я тоді була в кімнаті, яка виходила на південний захід, а снаряд розірвався за метр від південно-західного фасаду мого дому. Я закрила голову руками і закричала”,  – розповідала одна з очевидців.

Щоб з’ясвати правду, експерти провели детальні інтерв’ю з 17 свідками обстрілу, проаналізували 6 місць влучань снарядів в цивільні об’єкти, провели розвідку відкритих джерел (так звана OSINT-розвідка). Аналітики організації достеменно визначили, що обстріл Новолуганського одночасно проводився з двох позицій двома різними машинами БМ-21 “Град” – із Горлівки, про що раніше повідомляли у Генеральній прокуратурі України, та з розташованої неподалік від Єнакієва Софіївки – про цей напрям попередньої інформації не було. 

“Очевидно, що винуватцем обстрілу мирного населення України з метою дестабілізації ситуації перед обміном полоненими (у Тристоронній контактній групі всіляко готувалися до різдвяно-новорічного сезону перемир’я і обмін полоненими) став дивізіон ‘Корса’. Корса – це позивний керівниці загону, Качури Ольги, колишньої співробітниці донецької міліції. Вона реалізувала сотні операцій, провокацій і десятки воєнних злочинів, подібних до обстрілу Новолуганського”, – повідомив член правління Truth Hounds Ярополк Бриних на пресбрифінгу. 

Національна поліція відразу після подій кваліфікувала обстріл як теракт. Документатори Trouth Hounds встановили, що обстріл є також воєнним злочином або злочином проти людяності. Адже оскільки військові об’єкти знаходилися на відстані понад 1 км від селища, то використання реактивних снарядів “Град” не може бути обґрунтоване обстрілом військових цілей або міркуваннями досягнення тактичної переваги.

Із повним звітом можна ознайомитися за посиланням: http://truth-hounds.org/shelling-of-novolugansk

 

Для довідки:

ГО Truth Hounds (www.truth-hounds.org) — це правозахисна організація зі штаб-квартирами у Києві та в Тбілісі. Здійснила сотню польових місій з документування воєнних злочинів, відвідавши близько 80 населених пунктів вздовж лінії зіткнення на сході України, та записала свідчення понад 1500 очевидців

Фахівці Truth Hounds почали набувати досвід з документування міжнародних злочинів в ході російсько-грузинської війни 2008 року. Команда документувала непропорційне застосування сили правоохоронцями в Єревані протягом 2015-2016 та в Білорусі весною 2017 року. Від початку роботи організація співпрацює з Радою Європи, Європейською комісією, OSCE, Міжнародним кримінальним судом, окрім того, є учасниками Платформи “Громадська Солідарність” та Коаліції для Міжнародного кримінального суду.


Тематика публікації:  

Останні публікації цього розділу:

Інклюзивне відновлення та відбудова: конференція та рекомендації від експертів

В Україні запустили безкоштовні онлайн-курси англійської для працівників ДСНС

Українські благодійники отримали високу оцінку від моніторингової місії Americares

Перспективи міжнародної STEM-стандартизації закладів освіти України у 2024 році

Відкриваємо шлях до майбутнього за допомогою "НАВІГАТОРА МАЙБУТНЬОГО"

Що думаєте про тему деінституціалізації?