У Богуславі відкрилася виставка «Світовий тріумф ‘Щедрика’ – 100 років культурної дипломатії України»

У Богуславі на Київщині у приміщенні Районного будинку культури з нагоди сторіччя світових гастролів Української Республіканської Капели під керівництвом диригента Олександра Кошиця відкрилася ...

Виставка у Богуславі
У Богуславі відкрилася виставка «Світовий тріумф ‘Щедрика’ – 100 років культурної дипломатії України»

У Богуславі на Київщині у приміщенні Районного будинку культури з нагоди сторіччя світових гастролів Української Республіканської Капели під керівництвом диригента Олександра Кошиця відкрилася пересувна виставка.  Хор Кошиця у 1919-1924 роках, за дорученням Голови Директорії УНР Симона Петлюри, виступила у 17 країнах Заходу, знайомлячи світ із українською культурою та її народом, протидіячи російській пропаганді та сприяючи визнанню України у світі.

Як зазначає її авторка, Тіна Пересунько, “тоді у світі мало знали про український народ. Нас вважали частиною Росії. Аби довести право України на незалежність Симон Петлюра вирішив показати світові українську культуру. Так за кордоном уперше зазвучав «Щедрик» Миколи Леонтовича. 100 років тому він став голосом України в світі, виборюючи наше право на рівність між народами. Концерти з тріумфом відбулись в Чехословаччині, Австрії, Швейцарії, Франції, Бельгії, Нідерландах, Великій Британії, Німеччині, Польщі, Іспанії а 1922 року хор переїхав до Америки і до 1924 року виступав з концертами у США, Мексиці, Канаді, Бразилії, Уругваї, Кубі, Аргентині. Сам Олександр Кошиць писав у спогадах: «’Щедрик’ був коронною точкою нашого репертуару у всіх краях впродовж 5, 5 років». Тоді ж, під час прем’єр у США, українську мелодію почув американський диригент українського походження Пітер Вільховський, придумав до неї англійський текст, і так аж 1936 року на світ з’являється «Carol of the Bells». Відтоді «Щедрик» у світі знають як американську колядку. Про композитора Леонтовича забувають, а Україна на довго опиняється під совєтською окупацією. Олександр Кошиць залишається на еміграції і лише в спогадах згадує рідний Богуслав…

До цього виставка побувала в інших населених пунктах, пов’язаних із біографією диригента Кошиця: у селах Тарасівка, Шевченкове, місті Кам’янка. Після Богуслава вона експонуватиметься у Каневі, Смілі, Золотоноші. 

130186219_374681437162455_436215206602165336_n

Фрагмент виставки у Богуславі

На 20 стендах виставки можна побачити переклади «Щедрика» на різні мови світу – французьку, німецьку, англійську, іспанську, польську, нідерландську тощо. А також численні афіші закордонних концертів Капели, захоплюючі відгуки про українську культуру, листування хору з Симоном Петлюрою та іншими діячами Української Народної Республіки, автографи Королеви Бельгії, президента Мексики, французької балерини Айседори Дункан та багатьох інших.

Виставка діятиме упродовж грудня 2020 – січня 2021 року та буде доступна для перегляду у Богуславському Районному будинку культури щодня, з 9 до 18 години.


Тематика публікації:      

Останні публікації цього розділу:

Координація цифровізації - в Івано-Франківську працює робоча група

Участь у Менторській програмі: виклик чи можливості?

«Як діти в школу», або Як вінницькі депутати виконують обов’язок участі в засіданнях міськради

На Донеччині ветерани АТО відвідали семінари з питань особистісного розвитку та працевлаштування

Жінки, мир, безпека: створюємо місцеві рішення разом

Третина підприємців вважає, що для успіху бізнесу важливі неформальні стосунки з владою — результати опитування бізнесу